Kolejny rekord Nintendo Switch!

Rekord Nintendo Switch

Wiecie, niemal codziennie spotykam się z opiniami, że Nintendo Switch nikogo nie obchodzi. Podobno wśród konsol liczą się tylko Xbox i PlayStation. Ba, nawet dzisiaj czytałem taką dyskusję! Więc wytłumaczcie mi, proszę, jak to jest, że taka nieistotna rzecz pobiła kolejny rekord sprzedaży i obecnie stało się trzecią w historii najlepiej sprzedającą się konsolą? I choć Switch debiutował prawie sześć lat temu, nadal sprzedaje się doskonale. W ciągu jednego tygodnia grudnia (od 4 do 10) sprzedało się o 150,000 więcej sztuk tej konsoli, niż PlayStation 5! Nieźle, jak na staruszka!

W listopadzie pisaliśmy o poprzednim rekordzie konsoli od Nintendo, a teraz okazuje się, że jedynie Nintendo DS oraz PlayStation 2 mogą pochwalić się lepszym wynikiem. Tak jest, ostatnimi tygodniami mała konsola hybrydowa przebiła wyniki PlayStation 4 (ponad 117 milionów sprzedanych sztuk) oraz Game Boy/Game Boy Color (118.69 milionów sprzedanych kopii). Obecny wynik Switcha szacuje się na niemal 119 milionów sprzedanych sztuk sprzętu! Teraz jednak będzie o wiele trudniej dobić do kolejnego rekordu. Do Nintendo DS potrzeba jeszcze ponad 35 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Rekord Nintendo Switch – wyniki w rejonach

Wygląda na to, że zainteresowanie Nintendo Switch jest w miarę równomierne na całym świecie. W samej Ameryce Połnocnej sprzedało się prawie 43 miliony Switchów. Nieco mniej sprzedano w Europie, ponad 30 milionow, natomiast w samej Japonii prawie 27,5 miliona. W pozostałych rejonach niemal 18,5 miliona. Porównując, Game Boy sprzedał się nieco lepiej w Ameryce, Europie i Japonii. Za to poza tymi trzema rejonami sprzedano “zaledwie” 3 miliony sztuk.

A Wy macie już swoją konsolę od Nintendo? Co Was skusiło do zakupu? A może zamierzacie w najbliższej przyszłości wspomóc Switcha i pomóc mu pobić kolejny rekord?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top