Książka Lema inspiracją dla The Invincible

The Invincible Stanisław Lem

Stanisław Lem to jeden z bardziej docenianych autorów sci-fi. Jego dzieła cieszyły się powszechnym uznaniem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Niestety dzięki temu, że nurt opowieści dziejących się w przyszłości nabrał na sile, popularność rodzimego autora nieco zelżała.

Dowodem na to jest powstająca gra The Invincible, która czerpie garściami z książki „Niezwyciężony” Stanisława Lema. Produkcja ta zabierze nas do atompunkowej, alternatywnej rzeczywistości. Znaczy to, że zamiast mikroprocesorów rozwinęła się technologia atomowa. Z jednej strony zwiedzamy kosmos, a z drugiej prymitywny komputer dalej zajmuje pół pokoju.

Pierwszy zwiastun The Invincible

Gracze odegrają rolę Doktor Yasnej znajdującej się na tajemniczej planecie Regis III. Fabuła ma być rozbudowana i oferować aż 11 zakończeń przygody. Wszystko to dlatego, że krakowskie studio Starward Industries zdecydowało się nie tworzyć bezpośredniej adaptacji wspomnianej książki, a produkcję mocno nią inspirowaną.

Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top