Layers of Fear – remake polskiego horroru na 11-minutowym gameplay’u

Layers of Fear - logo gry wraz z podpisem Demo Walkthrough.

Bloober Team przedstawił 11-minutowy gameplay z remake’u jednego z lepszych horrorów psychologicznych, Layers of Fears. Nowy projekt nosi bliźniaczo podobną nazwę “Layers of Fear” i jest połączeniem pierwszej i drugiej części oraz dodatku Inheritance. Zaprezentowano kilka zmian w rozgrywce, a produkcję odświeżono dzięki wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5.

Layers of Fear – jakie zmiany?

Nowa wersja gry prezentuje znakomitą grafikę, która została ulepszona dzięki nowoczesnej technologii Unreal Engine 5. Zastosowanie efektów takich jak Ray Tracing, HDR, rozdzielczości 4K oraz systemu Lumen powoduje, że gra zaoferuje graczom realistyczne wrażenia i jeszcze bardziej immersyjne odczucie horroru.

Narracja ma obejmować całą serię, a produkcja opisywana jest jako ostateczne doświadczenie. Dzięki wprowadzeniu nowej postaci remake ma odpowiedzieć na wiele pytań i połączyć rozmaite elementy gry w spójną całość. Gra oferować będzie również odświeżone mechaniki i łamigłówki, warstwę audio, a także nowy rozdział: The Final Note, który ma rozszerzyć perspektywę na wydarzenia z pierwszej odsłony.

Layers of Fear nie ma dokładnej daty premiery, ale Bloober Team – które obecnie pracuje również nad remake’iem kultowego horroru Konami, Silent Hill 2 – wcześniej potwierdziło, że zostanie wydany na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5 w czerwcu 2023.

Polski horror

Layers of Fears i Layers of Fear 2 to gry z gatunku horroru stworzone przez polskie studio Bloober Team. Gracz wciela się w rolę artysty, który musi ukończyć swoje dzieło sztuki. W trakcie rozgrywki eksploruje nawiedzony, opuszczony dom i poznaje kolejne tajemnice. Wszystkich wydarzeń doświadcza w ponurej, gęstej atmosferze, która trzyma gracza w napięciu.

Layers of Fear - widok na ponure pomieszczenie. Postać trzyma lampę i widzi przed sobą stos dzieł sztuki.

Patalke
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top