Remedy stworzy dla nas Max Payne 1+2 Remake

Max Payne 1+2 Remake

Jeżeli świat elektronicznej rozrywki ma nas zaskakiwać, to niech robi to tak, jak studio Remedy Entertainment, które zapowiedziało Max Payne 1+2 Remake. To nie jest żaden żart, żadna plotka. Deweloper, który dał nam przygody Maxa, przygotuje nową wersję pierwszej i drugiej odsłony. Całość zostanie oparta na silniku Northlight Engine i ukaże się jedynie na nowe konsole oraz PC.

Max powraca na salony

Oficjalna notka dotycząca projektu pojawiła się dosłownie znikąd. Potwierdza natomiast informacje o Max Payne 1+2 Remake i technologii, która napędzi dwie pierwsze odsłony Maxa. Mowa oczywiście o Northlight Engine, którego możliwości mogliście zobaczyć w grze Control. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, gdyż obecnie całość jest na bardzo wczesnym etapie.

“Max Payne has always held a special place in the hearts of everyone at Remedy, and we know the millions of fans worldwide feel the same,” said Remedy CEO, Tero Virtala. “We’re hugely excited to be working with our partners at Rockstar Games once again for the chance to bring the story, action and atmosphere of the original Max Payne games back to players in new ways.”

Na ten moment zapowiedziano, że dwupak zostanie wydany na PS5, Xbox Series S/X oraz PC. Inicjatywa jest finansowana przez firmę Rockstar, natomiast sam budżet jest tak samo duży, jak w przypadku gier AAA od Remedy. Czego ogólnie możemy się spodziewać? Trochę ciężko powiedzieć, bo nieczęsto pierwotne studio ma szansę wykonać remake swoich dawnych gier. Nie ma jednak powodu, aby w dewelopera nie wierzyć, bo kto jak kto, ale oni znają Maxa po prostu najlepiej.

Avatar photo
Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top