MEGA Fortnite – sezon drugi rozdziału czwartego rozpoczęty

MEGA Fortnite Pograne Banner

Kto by pomyślał, że obawy galów przed spadającym niebem w końcu się sprawdzą. Co prawda zdarzenie to na razie ograniczyło się do trybu Battle Royale w Fortnite, ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Budynki z innych wymiarów niespodziewanie pojawiły się między chmurami i z gracją piórka opadły na ziemię, tworząc nową lokację. Oczywiście to tylko jeden z dodatków, który zawitał na Wyspę wraz z rozpoczęciem sezonu MEGA Fortnite.

Japońskie klimaty

Największą zmianą, która pojawiła się wraz z sezonem drugim rozdziału czwartego to japoński biom zastępujący prawą dolną ćwiartkę mapy. Oprócz futurystycznej metropolii MEGA City, gdzie możemy wskoczyć na specjalne szyny i śmigać między dachami wieżowców, odwiedzimy jeszcze trzy inne nazwane miejsca. Zaparowane Źródła kuszą ciepłą wodą oraz spokojną atmosferą. W Dzikiej Driftowni przetestujemy cyberpunkowy motor Victory Crown Rogue oraz samochód Nitro Drifter. Rozstaje Kenjutsu natomiast zapraszają do zwiedzania ogromnego pałacu. Wkoło wszystkich tych lokacji znajdziemy też bambusowe lasy i sady pełne kwitnących wiśni. Przyznam, że bardzo spodobał mi się nowy biom i w zasadzie nie ląduję nigdzie indziej.

Dodatki do arsenału

Sam wygląd to jednak niejedyny powód mojego zachowania. Wygląda bowiem na to, że miecz, który zastąpił fantastyczny młot z sezonu pierwszego, można zdobyć tylko na wspomnianych terenach. Klinga Kinetyczna pozwala na potrójny dash, nawet jeżeli jesteśmy w powietrzu. Jest to bardzo przyjemny sposób przemieszczania się, choć nie działa tak dobrze, jak wyskoki wykonywane średniowiecznym Młotem Uderzeniowym. Nie zmienia to jednak faktu, że cyber katana jest kolejnym udanym pomysłem. Ostra katana to tylko jedna z kilku nowych broni, do których należą również karabin szturmowy „Dewastator” z tłumikiem, strzelba pompka „Dewastator” oraz podkręcony karabin impulsowy. Oba Dewastatory sprawują się w boju całkiem nieźle, natomiast tego ostatniego nie udało mi się jeszcze znaleźć.

Ile potrwa MEGA Fortnite?

Oczywiście, Karnet Bojowy także został zmieniony, co pozwala jego właścicielom zdobyć siedem naprawdę ładnych skórek. Do kolekcji dołączył również kolejny bohater anime. Tym razem padło na Erena Jaegera z Ataku Tytanów. Muszę w końcu nadrobić tę serię, bo wszyscy dookoła wyrażają się o niej w samych superlatywach. Na odblokowanie całej zawartości sezonowej mamy czas do drugiego czerwca, więc nie ma co dłużej się rozpisywać. Więcej szczegółów jak zawsze można znaleźć na oficjalnym blogu Fornite. Czas wsiadać do battle busa i zdobyć Koronne Zwycięstwo!

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.
Scroll to top