Mogliśmy mieć remaster Unreala, ale Epic go nie chce

Epic Games logo unreal Disney

Nie wiem, czy mieliście już okazję zagrać w remaster Quake II. Jeżeli nie, to czym prędzej to naprawcie, bo to kawał rewelacyjnej gry, która została genialnie odświeżona. Powróciły do mnie wspomnienia, o których nawet nie wiedziałem, że je jeszcze mam! Na fali ekscytacji tak genialnym wydaniem klasycznej gry w Internecie pojawiły się głosy zastanawiające się, dlaczego inne serie nie otrzymały drugiej szansy? Co, chociażby z serią Unreal? Okazuje się, że to zwyczajnie kwestia braku zainteresowania.

Epic Games nie jest zainteresowane Unrealem

Cliff Bleszinski, developer niegdyś pracujący w Epic Games, wrzucił tweeta, w którym zastanawiał się, dlaczego Unreal nie doczekał się podobnego remastera. Nie wiem, czy spodziewał się otrzymać faktyczną odpowiedź, ale ją dostał. Współzałożyciel studia Poppy Works twierdzi, że tuż przed startem Switcha na rynku konsol oferowali Epicowi stworzenie remasterów gier z serii Unreal. Podobno w odpowiedzi usłyszano, że to stare gry nie warte zachodu.

Według jego doniesień przedstawiciel Epica, z którym się wtedy spotkali, zachowywał się nieprofesjonalnie. Jego brak zainteresowania kultową grą, na której zbudowano imperium Epica, był ponoć uwłaczające.

Z ciekawostek, Cliff Bleszinski podobno również sugerował, że powinni stworzyć remaster Unreala. Miało to mieć miejsce podczas jego pożegnania z firmą.

Przy okazji w dyskusji zabrał głos Stephen Kick, pełniący rolę CEO w Nightdive Studios. To właśnie dzięki wysiłkom tego studia zawdzięczamy odnoszący sukces remake Quake’a II. Kick wyraził chęć pracy nad remake’iem gier z serii Unreal, gdyby Epic Games wyraziło na to zgodę. Byłoby to coś godnego zobaczenia, choć szanse na to są raczej marne. Stephen Kick już wcześniej okazywał swoje zainteresowanie tym projektem, ale jak dotąd bezskutecznie.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top