Oddworld: Soulstorm – Abe zagości na konsoli Nintendo

Oddworld Soulstorm Title

Dobrze pamiętam, jak prawie ćwierć wieku temu po raz pierwszy uruchomiłem Oddworld: Abe’s Oddysee (1997). Świat stworzony przez studio Oddworld Inhabitants wciągnął mnie bez reszty. Sympatyczny bohater, ciekawe mechaniki oraz unikalne otoczenie trafiły w mój gust idealnie. Nie jestem sobie jednak w stanie przypomnieć, ile zajęło mi przejście tego tytułu. Wiem tylko, że bawiłem się świetnie, ratując pociesznych pobratymców głównego bohatera. Gra do łatwych nie należała, więc syndrom jeszcze jednej próby był we mnie bardzo silny. Nic więc dziwnego, że bardzo się ucieszyłem kiedy zobaczyłem zwiastuny Oddworld: Soulstorm. Niestety życie mnie zweryfikowało i nie miałem czasu zagrać na premierę. Dlatego cieszę się, że wkrótce nadarzy się okazja, aby to niedopatrzenie naprawić.

Oddworld Soulstorm Screen 01

Początki Oddworld: Soulstorm

Najnowsza część przygód Abe’a ukazała się w kwietniu zeszłego roku. Abonenci usługi Playstation Plus posiadający PS5 mieli możliwość pobrania gry “za darmo”. Niestety, na początku Oddworld: Soulstorm borykał się z problemami technicznymi, które uwydatniły się jeszcze bardziej po wypuszczeniu portu na PC. Na szczęście, deweloper dość szybko zdał sobie sprawę z niedociągnięć powodujących taki stan rzeczy. Po wypuszczeniu kilku łatek produkcja była grywalna i gracze mogli się cieszyć porządną dawką rozrywki, czasami w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Abe zmierza na Switcha

Wygląda na to, że studio odpowiedzialne za stworzenie Oddworld: Soulstorm nie próżnuje i szykuje kolejny port. Już na jesieni właściciele konsoli Nintendo Switch będą mogli nabyć kilka specjalnie dla nich przygotowanych wersji.

Oddworld: Soulstorm Limited Day One Oddition

Oddworld Soulstorm Limited Day One Oddition

Oddworld: Soulstorm Collector’s Oddition

Oddworld Soulstorm Collectors Oddition

Zawartość edycji kolekcjonerskiej jest naprawdę imponująca:

  • pełna wersja gry na konsolę Nintendo Switch
  • kolekcjonerski steelbook z miejscem na 24 kartridże
  • 22 cm figurka głównego bohatera
  • 160-stronicowy artbook
  • brelok Mining Company
  • trzy grafiki
  • arkusz plemiennych mudokońskich naklejek
  • tatuaż z ręki głównego bohatera
  • ozdobne pudełko na wszystkie wymienione gadżety

Osoby, które mają ochotę złożyć zamówienie przedpremierowe, otrzymają kilka cyfrowych dodatków w postaci ścieżki dźwiękowej oraz art booka.

Oddworld Soulstorm Digital Preorder Pack

Czas zagrać w Oddworld: Soulstorm

Gdy zacząłem pisać powyższą notkę, nie myślałem, że gdy skończę, będę miał tak wielką ochotę zagrać w najnowszą odsłonę serii Oddworld. Jedyne co tak naprawdę mnie przed tym powstrzymuje to dzisiejsza premiera gry Stray (2022). Czekałem na ten tytuł od bardzo dawna, więc nie mogę go teraz pominąć. Jestem natomiast pewny, że jak tylko skończę biegać kotem po cyberpunkowym świecie, wezmę się za ratowanie cywilizacji Mudokonów.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top