Terminator Survival – krótka zapowiedź od Nacon

Terminator Survival Project Title

Nie wiem, czy Dawid napisał swój ostatni felieton na temat Terminatora, ponieważ zobaczył ten krótki teaser? Być może był to całkowity zbieg okoliczności, a może, wiedząc, że gra jest dobra, przybył z przyszłości, żeby zachęcić… Dobra. Trochę się zagalopowałem. Nieważne, jaki był powód. Fakt jest taki, że tekst jest fajny i miło się go czyta. Myślę, że wystarczy tego promowania kolegów i czas przejść do tego, o czym chciałem napisać. Zanim to jednak nastąpi, zapraszam do obejrzenia tej krótkiej zajawki niezatytułowanej jeszcze produkcji, którą roboczo nazwałem Terminator Survival.

Nacon Connect 2022

Teaser Terminator Survival był częścią wydarzenia, które odbyło się kilka dni temu. Mam wrażenie, że wiadomośc o tym projekcie nie odbiła się dużym echem. Więcej ludzi skupiło się na zwiastunie rozgrywki z RoboCopa. W sumie nie ma się co dziwić. Dostaliśmy tylko kilkudziesięciosekundowy film i absolutnie zero szczegółów. Żadnej daty premiery, gameplayu czy choćby kilku screenów. Nie wiemy czy będzie to survival horror, czy tytuł zbliżony do DayZ (2013) lub 7 Days to Die (2013). Zainteresowanych obejrzeniem całej konferencji odsyłam na koniec tekstu.

Terminator Survival Screen 01

Terminator Survival Project i moje nadzieje

Przedzierając się przez sekcję komentarzy, zauważyłem dwa obozy. Część graczy ma nadzieję na coś podobnego do Alien: Isolation (2014). Pojawia się też sporo głosów wołających o multiplayer z mechanikami zbierania zasobów i budowaniem bazy. Taki Fallout 76 (2018) tylko w świecie Elektronicznego Mordercy.

Ja zdecydowanie wolałbym popcję pierwszą. Przede wszystkim uwielbiam dwie pierwsze części Terminatora. Sama myśl o uciekaniu przed T-800 przez mroczne korytarze wywołuje ciarki na moich plecach. Po drugie uważam, że dużo prościej jest zrobić narracyjne doświadczenie pokroju Outlasta (2013) niż całkowicie otwarty świat z mnóstwem dodatkowych elementów. Biorąc pod uwagę, że Nacon Studio Milan, czyli studio odpowiedzialne za ten projekt nie ma na swoim koncie zbyt dużo, obawiam się, że mogliby sobie z tym drugim typem nie poradzić.

Niestety na ten moment pozostaje tylko gdybanie i trzymanie kciuków, aby kolejny powrót Terminatora okazał się sukcesem.

Nacon Connect 2022 – cała konferencja

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top