Playstation kupuje Firesprite – deweloper tytułów VR dołącza do stajni Sony

Playstation Studios Firesprite

Playstation od dawna jest zwolennikiem wirtualnej rzeczywistości. Do końca roku 2019 ich okulary PSVR sprzedały się w ilości 5 milionów egzemplarzy. Oczywiście japoński gigant nie zasypuje gruszek w popiele i niedawno ogłosił prace nad godnym następcą.

Jednak nawet najlepszy sprzęt jest niczym bez odpowiedniego wsparcia. W tej kwestii też nie można narzekać, gdyż portfolio tytułów VR na konsolę Playstation jest ogromne. Wśród ponad 600 tytułów są takie produkcje jak Astro Bot: Rescue Mission, Star Wars: Squadrons, czy niesamowite Beat Sabre. Co miesiąc pojawiają się kolejne tytuły, a kilka z nich udało mi się nawet pokrótce opisać.

Playstation Studios

W związku z powyższym, nikogo nie powinien zdziwić fakt, że Sony postanowiło nabyć kolejny zespół deweloperów. Tym razem padło na studio Firesprite, które specjalizuje się właśnie w tytułach VR. Co ciekawe, jego założycielami jest były zespół odpowiedzialny za serię Wipeout. Oznacza to, że nie jest to pierwsza współpraca z drużyną niebieskich.

Portfolio

Zlokalizowana w Liverpoolu grupa stworzyła również Persistence, czyli roguelike’owy horror z elementami skradania. Tytuł ten został dość dobrze oceniony i doczekał się wersji niewymagającej zestawu wirtualnej rzeczywistości. Otrzymał też port na PC oraz konsolę XBOX.
Firesprite wspomagało także Team ASOBI! w tworzeniu The Playroom oraz The Playroom VR.

Persistance VR

Tajemnica i nowe miejsca pracy

W całej tej sytuacji najciekawszy jest fakt, że jakiś czas temu rozeszła się interesująca informacja o liczącym sobie około 250 pracowników studiu. Mówi ona o dwóch projektach nad którymi Firesprite pracuje.
Pierwszy to wieloosobowa strzelanka, która ma wprowadzić spory zamęt wśród konkurencyjnych shooterów. Drugi to ambitna przygodówka o bardzo mrocznym klimacie.

Dodatkowo studio poszukuje nowych talentów. Na Twitterze i innych mediach społecznościowych pojawiły się informacje o 50 nowych miejscach pracy.

Playstation rośnie w siłę

Firesprite to kolejne zakupione studio z długą historią współpracy z SIE. Bardzo podoba mi się to, że właściciele marki Playstation kierują się właśnie takimi kategoriami. Najważniejsze to wiedzieć z kim się pracuje i jakie ten ktoś ma możliwości. Długoletnia kooperacja pozwala nabyć taką wiedzę i w dobry sposób ją zastosować. Mam nadzieję, że pod skrzydłami Sony drużyna Firesprite będzie dalej się rozwijać i dostarczy wiele ciekawych nowości.

Playstation VR

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top