PlayStation VR2 – wiemy więcej!

Premiera PlayStation VR2 - PS VR2 logo

Fani wirtualnej rzeczywistości nareszcie otrzymali obiecujące informacje od Sony w temacie kontynuacji rozwoju PlayStation VR. W zeszłym roku otrzymaliśmy kilka grafik przedstawiających nowy kontroler, tym razem jednak wiemy już o wiele więcej. PlayStation VR2, bo tak będzie brzmiała oficjalna nazwa nowej generacji sprzętu, zapowiada się naprawdę interesująco!

Idąc śladem PlayStation 5 nowy zestaw VR ma oferować prawdziwie next-genowe doświadczenia. Wyświetlacz OLED, rozdzielczość 4k i pole widzenia około 110 stopni to część z obietnic, które Sony zamierza spełnić. Z bardziej praktycznych rozwiązań: nareszcie zrezygnowano z zewnętrznych czujników, a za śledzenie gracza i jego ruchów będzie odpowiedzialny sam headset.

wizualizacja kontrolerów PlayStation VR2 Sense z marca 2021

Oczywiście, to nie jedyne, czego możemy się spodziewać po nowym sprzęcie. Wśród wielu entuzjastycznych zapowiedzi znalazł się m.in. Haptic feedback, śledzenie wzroku gracza czy rendering skupiony (foveated rendering). Potwierdzono także doniesienia z marca 2021 dotyczące użycia dotykowego sprzężenia zwrotnego i adaptacyjnych spustów w kontrolerach do wirtualnej rzeczywistości, których nowa nazwa to PlayStation VR2 Sense.

Przy okazji ogłoszono także pierwszą premierę dedykowaną pod PSVR2: Horizon Call of the Mountain, ale poza kilkoma ogólnikami jeszcze nic nie wiemy o nowym tytule.

Oficjalnej daty premiery PSVR2 ani Horizon Call of the Mountain nie podano.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top