Poznajcie XEL, czyli nową zachwycającą grę przygodową

XEL

XEL to nowa gra przygodowa rozgrywająca się w nieznanym świecie. Produkcja ma rzucić wyzwanie nie tylko refleksowi graczy, ale i ich intelektowi. Wspólnie z główną bohaterką Reid, poznamy niecodzienne miejsce łączące sci-fi z fantasy. XEL ma być hołdem dla przygodówek, jednocześnie będąc niepowtarzalnym doświadczeniem. Twórcy obiecują kilka innowacji, które zobaczymy tylko w ich grze.

O czym opowie XEL?

Protagonistka budzi się w porzuconym statku na nieznanych koordynatach. Reid nie pomaga amnezja, która skutecznie utrudnia bohaterce odnalezienie się w niecodziennej sytuacji. Podróż napędzają pytania, kim była Reid, oraz gdzie się znalazła?

Gra przygodowa nie mogłaby się obyć bez zagadek środowiskowych. Twórcy XEL obiecują przepastny świat wypełniony takimi wyzwaniami. W produkcji znajdziemy jeszcze lochy pełne wrogów, ogrom broni do walki i gadżetów pomagających przemierzać świat. Naszą podróż urozmaicą kolorowe postaci zamieszkujące niecodzienny świat XEL.

Kiedy zagramy w produkcję?

Tiny Roar dzielnie pracuje nad każdym detalem produkcji, aby gracze dostali najlepszą możliwą przygodówkę akcji. Ostateczny produkt ukaże się na Steam i Nintendo Switch latem 2022 roku. Posiadacze innych platform będą musieli poczekać nieco dłużej, bo XEL na aktualnie wspierane konsole Sony i Microsoftu ukaże się w późniejszym terminie tego samego roku.

Targi E3 2021 - Podsumowanie Dariusz
Interesuję się szeroko rozumianą popkulturą, ale najbliżej serca zawsze były gry. Staram się grać w najnowsze tytuły oraz nadrabiać klasyki. Od zawsze chciałem dołożyć małą cegiełkę do historii tego medium, a prowokacja do dyskusji jest chyba jedną z ważniejszych w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top