Robot Gentleman – 10 lat niezależnego studia

10 lat studia Robot Gentleman

Robot Gentleman to niezależne, poznańskie studio tworzące gry wideo. Możecie je kojarzyć z takich tytułów, jak 60 Seconds! i 60 Parsecs! Studio zaczęło się od dwójki przyja ciół: Dominika Gotojucha i Juliusza Zenknera. Dlaczego postanowiliśmy o tym napisać? Cóż, firman obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie!

ekipa studia Robot Gentleman

W tym czasie osiągnęli naprawdę wiele jak na małe studio, od jakiego zaczynali. Ich dwie gry sprzedały się łącznie w niemal 5 milionach egzemplarzy (60 Seconds! 4.3 mln, 60 Parsecs! ~700 tys.), mają 4.5 mln wyświetleń na swoim kanale YouTube. A przede wszystkim udało im się zgromadzić wokół swoich tytułów oddaną społeczność tworzącą fan arty i piszącą fan fiction.

10 lat Robot Gentleman

Jeżeli chcielibyście zapoznać się z nimi bliżej, albo życzyć im wszystkiego najlepszego, możecie sprawdzić ich kanały w serwisach społecznościowych Twitter i Facebook.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top