Rogue Legacy i The Vanishing of Ethan Carter za darmo w Epic Games Store

Rogue Legacy i The Vanishing of Ethan Carter za darmo w Epic Games Store

Wystarczy wam już tych gier? Nie? To świetnie się składa, bo przez najbliższy tydzień Epic Games rozdaje Rogue Legacy i The Vanishing of Ethan Carter za darmo w Epic Games Store. Trudno odmówić Epicowi szczodrości w tym tygodniu, bo obie gry – choć reprezentują drastycznie różne od siebie gatunki – stoją na naprawdę wysokim poziomie.

Rogue Legacy


Oferowanie graczom rogulike’a to zawsze miecz o dwóch ostrzach, bo koneserów tego gatunku zdaje się być równie wielu, co jego zapalonych przeciwników. Tym pierwszym Rogue Legacy z pewnością przedstawiać nie trzeba; tych drugich zachęcam natomiast do przyjrzenia się temu niepozornemu indyczkowi – jest to bowiem jeden z ciekawszych “rogali”, dostępnych obecnie na rynku. Przyczynił się do tego przede wszystkim unikatowy zamysł fabularny, nadający kontekst ciągłemu ginięciu i rozpoczynaniu przygody od początku. Otóż po każdej śmierci wcielamy się w potomka tragicznie zmarłego awanturnika, który nie tylko kontynuuje misję swojego przodka, ale przy okazji nieco modyfikuje zabawę poprzez swoje, dobierane losowo, cechy charakterystyczne.

Rogue Legacy zadebiutowało w 2013 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 84% na OpenCritic.

The Vanishing of Ethan Carter


Ethan Carter zaginął, a opowieść o jego poszukiwaniach jest jedną z tych, z którymi naprawdę warto się zapoznać. I nie chodzi tu nawet o lokalny patriotyzm, nakazujący wspierać polskie produkcje, ale przede wszystkim fakt, że The Vanishing of Ethan Carter to jeden z najlepszych “symulatorów chodzenia” na rynku. Zwłaszcza jeżeli jesteście fanami mocnych opowieści z paranormalnymi naleciałościami. W ramach ciekawostki, zapewne dobrze wam już znanej, warto dodać, że wirtualne Red Creek Valley, w którym rozgrywa się akcja gry, to w rzeczywistości zlepek miejsc z naszych polskich Karkonoszy.

The Vanishing of Ethan Carter zadebiutowało w 2014 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 80% na OpenCritic.

Rogue Legacy i The Vanishing of Ethan Carter za darmo odebrać można będzie do 14 kwietnia do 17:00, kiedy to udostępnione zostaną kolejne darmowe produkcje – Insurmountable i XCOM 2.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.
Scroll to top