Sea of Thieves najważniejszą premierą maja na PlayStation 5

Sea of Thieves - Xbox Game Pass z Microsoft

W tym roku Microsoft zaczął wprowadzać w życie nowy plan, według którego wybrane tytuły – dotychczas niedostępne u konkurencji – będą pojawiały się m.in. na Nintendo Switch i PlayStation. I tak na pierwszy ogień poszły Pentiment, następnie Hi-Fi Rush, Grounded, a ostatniego dnia kwietnia było to Sea of Thieves. Według informacji z bloga PlayStation, ten ostatni tytuł był najchętniej pobieraną produkcją na PS5 w maju.

Sea of Thieves hitem na PlayStation

Można było się tego zacząć już spodziewać po zamówieniach przedpremierowych. Już w marcu Sea of Thieves znalazło się na szczycie listy najchętniej kupowanych tytułów, które nie miały jeszcze swojego debiutu. Pirackie MMO od studia Rare znalazło się w ścisłej piątce najchętniej zamawianych gier dwukrotnie: na piątym miejscu była edycja podstawowa gry warta 179 złotych, oraz na pierwsze miejsce trafiła wersja Premium za 269 złotych. Niewątpliwie względnie niewysoka cena za premierowy (na PlayStation 5) tytuł okazała się strzałem w dziesiątkę.

Blog PlayStation podał listy najczęściej pobieranych gier w maju. Zarówno w obszarze USA/Kanada jak i w Unii Europejskiej, na pierwszym miejscu królowało właśnie Sea of Thieves. Tytuł w Europie okazał się popularniejszy od GTA V oraz F1 24, w USA przebił z kolei nawet Red Dead Redemption 2 i Call of Duty: Modern Warfare III. Z kolei w przypadku gier na PS4 królował Minecraft w obu regionach.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top