SkyShowtime – kolejny serwis streamingowy zawita do Polski

logo SkyShowtime z kilkoma grafikami z filmów

Poszaleli już z tymi serwisami. Netflix, Disney+, HBOMax, Amazon Prime Video, Viaplay, Player… A tu wchodzi jeszcze kolejny, SkyShowtime. Jak widać, każdy chce swój kawałek tortu. I jak zwykle, po tyłku dostają klienci, bo nasze ulubione programy są porozrzucane po coraz większej liczbie serwisów streamingowych. Albo płacisz za wszystkie, albo przykro mi, z niektórych filmów i seriali trzeba zrezygnować. A w tym przypadku SkyShowtime ma oferować produkcje od Paramount Pictures i Universal Pictures, które mają na swoim koncie dość sporo ciekawych tytułów.

SkyShowtime w Polsce – od kiedy?

Premiera kolejnego serwisu streamingowego zaplanowana jest na luty 2023 roku. Według doniesień miesięczna subskrypcja ma wynosić 24,99 zł, a roczna 199,90 zł. Cóż, przynajmniej jest taniej, niż u większości konkurencji. A co w zamian otrzymamy? Nie udało mi się ustalić, czy wszystkie produkcje, którymi chwalą się twórcy, będą dostępne także w Polsce, natomiast według grafiki promocyjnej możemy spodziewać się m.in. Jurassic World: Dominion, Sonic The Hedgehog 2, Sing 2, Star Trek: Strange New Worlds, serii Szybcy i Wściekli, Szczęki czy The Office. Nie ukrywam, że lista zawiera tytuły, którymi byłbym zainteresowany. Także intryguje mnie wymieniony na liście Psi Patrol, co na pewno ucieszy moje dzieci. Z kolei graczy powinno zainteresować, że w serwisie obejrzymy serial Halo, którego dotychczas nie dało się legalnie u nas oglądać.

Lista filmów i seriali z serwisu ShyShowtime. Bardzo długa lista zawierająca Jurassic World Dominion, Minions: The Rise of Gru, Yellowstone, Halo, The Northman, Sonic The Hedgehog 2, Paw Patrol, Nope, Sing 2, Belfast, Ambulance, Law & Order Season 21, 1883, Star Trek: Strange New Worlds, The Offer, The Lost City, Yellowjackets... i jeszcze jakichś 50 innych.

Ciężko prognozować, jakie szanse będzie miał serwis SkyShowtime w Polsce na sukces. Według Bussines Insider, w Polsce dwa lata temu było ponad 6 mln subskrypcji. Myślę, że można bezpiecznie założyć, że ta liczba tylko wzrosła wraz z pojawieniem się Disney+ i ewolucją HBOMax. Na korzyść nowego przybysza przemawia cena i spora liczba ciekawych pozycji. Natomiast obecnie niemal każdy posiada już konto w jakimś serwisie bądź kilku. Nie wiadomo więc, na ile będą skłonni płacić za kolejny abonament. W końcu doba ma tylko 24 godziny, a większość z nas musi też pracować i spać, o graniu w gry wideo nie wspominając. Skąd wziąć czas na te wszystkie filmy i seriale? Ale hej, najwyraźniej nadal nie mamy tak źle, bo podobno na świecie istnieje ponad 5300 serwisów streamingowych. Większości z nich jeszcze nie ma w Polsce, ale kto wie, co przyniesie przyszłość?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top