Słuchawki Redragon H858 Arrow – recenzja. Bezkonkurencyjne w swojej cenie

słuchawki redragon H858 Arrow

Redragon po raz kolejny pokazuje, że rynek sprzętu dla graczy został zagospodarowany tanim i dobrym sprzętem. Czy w cenie 219 zł możemy otrzymać sprzęt, który potrafi zaskoczyć dobrym wykonaniem, dźwiękiem oraz bardzo dobrej jakości mikrofonem? Zdradzę wam pewien sekret, otóż słuchawki te mają jedną znaczącą wadę. Uzależniają od pierwszego użycia! Oto recenzja Redragon Arrow H858!

Słuchawki Redragon H858 Arrow – Opakowanie i specyfikacja

Słuchawki Redragon H858 Arrow przyjeżdżają do nas w bardzo ładnym kartonowym opakowaniu z logo oraz zdjęciem sprzętu na froncie. Od pierwszych chwil możemy zauważyć, że producent dokłada wszelkich starań, byśmy poczuli się, jakbyśmy obcowali z produktem premium. W środku znajdują się słuchawki, dongiel 2,4 Ghz, kabel USB C do ładowania urządzenia, kolejny kabel do podłączenia słuchawek w port 3,5 mm oraz zestaw naklejek, co jest miłym akcentem ze strony firmy. Szkoda tylko, że nie dostaliśmy instrukcji w języku polskim, ta dostępna w jest tylko po angielsku. Na tylnej części opakowania znajdziemy zaś szereg informacji na temat specyfikacji samego produktu i tego czego możemy spodziewać się w środku. Pełną specyfikację zaś możecie zobaczyć poniżej.

Słuchawki Redragon H858 Arrow tył opakowania

 

Specyfikacja

Wykonanie oraz ergonomia

Wykonanie słuchawek Redragon H858 Arrow pozytywnie zaskakuje i podczas użytkowania zachowują się one lepiej, niż się mogłem tego spodziewać. Pierwsze co rzuca się w oczy, ale także i w dotyku, to materiał, z którego wykonane są nauszniki oraz jego wewnętrzne elementy. Oddychająca tkanina jest bardzo komfortowa podczas użytkowania sprzętu i mimo wysokich temperatur – okres wakacyjny – na zewnątrz jak i w środku pokoju nie czułem dyskomfortu z noszenia ich kilka godzin. Prowadnice słuchawek wykonane zostały ze stopu aluminium, są lekkie i wytrzymałe, i nie mają tendencji do trzeszczenia przy rozciąganiu zestawu podczas dopasowywania go do głowy. Górna część pałąka została obita materiałem z ekoskóry, który wygląda elegancko i prezentuje się w moim odczuciu bardzo ładnie. Jedyną jego wadą jest fakt, że potrafi przyjąć bardzo szybko na siebie ślady palców.

Słuchawki Redragon H858 Arrow bok oraz mikrofon

Mikrofon i przyciski

Doczepiany mikrofon, który możemy zamontować w naszych słuchawkach, jest bardzo elastyczny, a jego zakończenie jest chronione mięciutką gąbką zapobiegającą otarcia. Służy on również za pop filtr, który radzi sobie bardzo dobrze z szumami w otoczeniu. Zapraszam również do posłuchania poniżej krótkiego testu mikrofonu:Montaż mikrofonu jest bardzo prosty i mimo moich początkowych wątpliwości trzyma się on sztywno w zestawie. Co do samych przycisków znajdujących się na słuchawkach to znajdziemy tam:

  • Przycisk odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie urządzenia;
  • Przycisk do uruchamiania/wyłączania mikrofonu;
  • Przyciski do ściszania/podnoszenia głośności dźwięku w słuchawkach;
  • Zmiana trybu pracy z BT na 2.4 Ghz;
  • Włączenie/wyłączenie kanałow 7.1.

Same przyciski znajdują się na lewej słuchawce i na początku miałem mały problem z odnalezieniem ich na sprzęcie, ale wszystko było kwestią przyzwyczajenia. Po kilku tygodniach od rozpoczęcia testów już intuicyjnie naciskałem ten klawisz, który chciałem.

Słuchawki Redragon H858 Arrow słuchawki oraz dongiel 2,4 GHZ

Redragon H858 Arrow i komunikacja z komputerem oraz bateria

Sparować urządzenie z naszym komputerem możemy za pomocą dołączonego w zestawie dongla na 2.4 Ghz, ale także za pomocą Bluetooth czy też kabla USB C z końcówką Jack 3,5 mm. Zaspokoi to na pewno potrzeby każdego użytkownika. Moim ulubionym sposobem na sparowanie sprzętu z laptopem był modół Bluetooth, który zapewnił mi również największą żywotność w testach baterii. Ogniwo wbudowane w zestaw bowiem według producenta ma nam zapewnić pracę do 20 godzin. Czy tak zatem urządzenie to działa? I tak i nie, bowiem w zależności od wybranego modułu przy 2,4 Ghz wyszedł mi wynik sięgający około 16h, a w przypadku Bluetooth było to prawie 20h i ten wynik uważam za naprawdę dobry. Niestety największy problem jak zwykle tkwi w detalach i przez najprawdopodobniej brak dedykowanego oprogramowania miałem problemy z odczytaniem statusu baterii, który pokazywał mi przekłamane informacje o naładowaniu w okolicach 60%, gdy tak naprawdę urządzenie to było na skraju wyłączenia.

Słuchawki zwieszone na wieszaku

Słuchawki Redragon H858 Arrow – dźwięk

Chciałoby się powiedzieć, że w tej klasie cenowej są to słuchawki niemalże idealne. Po pierwsze zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się ich obsługa kanału 7.1, co znacząco poprawia jakość grania w takie tytuły jak Call of Duty, Xdefiant czy też Fortnite. Poczucie głębi dźwięku jest bardzo intensywne, co pomaga w odnalezieniu przeciwników na mapie. Nie inaczej jest również w przypadku słuchania muzyki. Wysokie tony wychodzące z membran synchronizują się zdecydowanie na plus gdzie w przypadku słuchania takich artystów, jak David Bowie czy Myslovitz oddaje nam bardzo czystym dźwiękiem głosu wokalistów. Naprawdę przyjemnie się słuchało muzyki jak i grało w tym sprzęcie, nawet na kanale 5.1.

Na minus należy wspomnieć tylko o delikatnym imbalansie na kanałach 5.1, gdzie to dźwięk miejscami potrafił przeskakiwać nierównomiernie ze słuchawki na słuchawkę, ale ciężko to zauważyć, szczególnie po czasie i wymaga to mocnego skupienia, aby usłyszeć problem.

Recenzent Marcin w słuchawkach z dumą prezentuje jak wyglądają na głowie

Słuchawki Redragon H858 Arrow – Podsumowanie

Słuchawki Redragon H858 Arrow to sprzęt stworzony przez graczy dla graczy. Swoim wykonaniem sprawia wrażenie bardzo solidnego sprzętu i w użytkowaniu jest to sprzęt idealny w swojej klasie cenowej. Mimo pewnych niedociągnięć jestem bardzo zadowolony z obcowania z tym dodatkiem, zastąpił mi on nawet poprzednie słuchawki, z których korzystałem, chociażby w konsoli Sony. Na koniec chciałem dodać, że tak, można ten sprzęt sparować z obecnymi konsolami jak i poprzedniej generacji, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia ten produkt.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Za dostarczenie gry do recenzji dziękujemy firmie Redragon.
Udostępnienie kodu w żaden sposób nie wpłynęło na wydźwięk powyższej recenzji.

Kup Redragon H858 Arrow

Reklama produktu w Ceneo.pl

Marcin Ćwiek
Imperator krainy jeży, pasjonat ciężkiej muzyki, gracz i obieżyświat. Cześć! Mam na imię Marcin i uwielbiam grać oraz gotować, podróżować, aktywnie spędzać czas z moją kochaną rodzinką. Za dnia jestem ojcem oraz menadżerem hostelu w centrum Gdańska, w nocy zaś zakładam kocyk i ratuję wirtualne światy 😄 Gram na wszystkim i nie lubię wojen konsolowych!
Scroll to top