Sony zapowiada kolejne 11 gier na PSVR2

Gry PSVR2

Sony właśnie zaprezentowało zestaw PSVR2, poznaliśmy także cenę produktu na rynkach światowych. Ale nawet i najlepszy sprzęt do grania będzie tylko drogim przyciskiem do papieru bez tytułów, w które można na nim grać. Wiedzieliśmy dotychczas o czterech produkcjach, które miały się pojawić na nowym sprzęcie:

  • Horizon: Call of the Mountain
  • Resident Evil: Village
  • The Walking Dead: Saints and Sinners – Chapter 2: Retribution
  • Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge

To jednak – na szczęście – nie wszystko. Sony ujawniło pierwsze informacje na temat kolejnych gier tworzonych na PSVR2, którymi będziemy mogli się cieszyć po premierze sprzętu 22 lutego 2023 roku. Wszystkie mają korzystać z nowych cech sprzętu, co ma graczom dostarczyć lepszych doznań.

11 tytułów dla PS VR2

The Dark Pictures: Switchback VR

Supermassive Games


Switchback VR to horror akcji, w którym jadąc w wagoniku po torach będziemy musieli zmierzyć się z własnym strachem i masą przeciwników. Twórcy zapowiadają, że każdy ruch i każda decyzja mogą zaważyć na naszym przetrwaniu. Szykujcie się więc na ostrą jazdę, przygotujcie pampersa, a przede wszystkim: nie mrugajcie!

Crossfire: Sierra Squad

Smilegate


Ten tytuł zapowiada się wyśmienicie dla fanów militarnych strzelanek akcji. Wcielimy się w dowódcę elitarnego oddziału najemników, wykorzystamy nawet 39 różnych broni walcząc na różnorodnych mapach z inteligentnymi przeciwnikami, a wszystko to ma wykorzystywać wszelkie nowinki, które będą dostępne z PSVR2.

The Light Brigade

Funktronic Labs


Świat popada w ruinę, a z każdym dniem światło coraz bardziej przygasa. The Light Brigade to roguelike dla jednego gracza z interesującą walką i mroczną historią. Jako ostatnia nadzieja świata będziemy ruszać do proceduralnie tworzonych lokacji, aby odkryć tajemnicę upadku świata i mu zapobiec.

Cities VR – Enhanced Edition

Fast Travel Games


Cities VR to nic innego jak adaptacja słynnego Cities: Skylines w wirtualną rzeczywistość. Od małych wiosek po ogromne metropolie stajemy przed wyzwaniami, jakie stawia przed nami współczesny świat. Moc PS5 i PSVR2 mają pozwolić na swobodne przyglądanie się życiu mieszkańców z poziomu ulicy, czy też z lotu ptaka, a nowe sterowanie ma sprawić, że budowanie miasta jeszcze nigdy nie było tak proste.

Cosmonious High

Owlchemy Labs


W tej zwariowanej przygodzie wcielimy się w obcych, a naszym zadaniem będzie przywrócenie szkoły do świetności! Jako Prismi, rzadka, obca rasa, która potrafi się dostosować do różnych sytuacji, musimy szukać rozwiązań problemów, które nękają Cosmonious High. Gra ma wykorzystywać wszystkie funkcje PSVR2, aby jeszcze bardziej wciągnąć nas w ten świat.

Hello Neighbor: Search and Rescue

tinyBuild Games


Ci, którzy znają serię Hello Neighbor, na pewno nie raz i nie dwa zdołali uciec nieprzyjemnemu sąsiadowi. Ale kto wie, jak poradzicie sobie w nieco… bardziej rzeczywistym środowisku? Hello Neighbor: Search and Rescue opiera się na znanych mechanikach i zasadach, ale odświeżonych w niesamowicie wciągających warunkach wirtualnej rzeczywistości.

Jurassic World Aftermath Collection

Coatsink


Kto nie kocha dinozaurów, ten nie wie, co traci. Ale nawet i miłość musi ustąpić respektowi i strachowi, kiedy wylądujemy na znajomej Isla Nublar, gdzie pod wodzą doktora Iana Malcolma będziemy musieli przetrwać i zdobyć wszystkie informacje, które pomogą nam się wydostać. Gra składa się z dwóch części złożonych w jedną całość.

Pistol Whip VR

Cloudhead Games


Pistol Whip to gra, która pozwala poczuć się niczym John Wick… gdyby ten miał niesamowite wyczucie rytmu! Dzięki wykorzystaniu haptycznego feedbacku twórcy obiecują jeszcze lepsze doznania, każda broń ma mieć odczuwalny odrzut, a dźwięki mają być jeszcze bardziej soczyste!

Zenith: The Last City

Ramen VR


Zenith to kolejna gra, która otrzymuje re-edycję specjalnie pod PSVR2. Dzięki temu ma być lepsza od oryginału pod każdym względem i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw nowego środowiska.

After The Fall

Vertigo Games


After the Fall to napakowana akcją i trzymająca w napięciu strzelanka kooperacyjna. Post-apokaliptyczne Los Angeles jest miejscem owładniętym przez mroźne potwory, z którymi będziecie musieli się zmierzyć. Na mapach w czteroosobowych oddziałach będzie mogło się spotkać nawet 32 graczy na raz.

Tentacular

Firepunchd Games UG


W Tentacular wcielimy się w ogromną ośmiornicę, która usiłuje odnaleźć swoje miejsce na świecie. To ociekająca humorem gra, w której czeka nas masa zagadek, zabawy i przyjemnego klimatu.

Zapowiedzi intrygujących produkcji to pocieszająca informacja dla entuzjastów zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Odrobinę tym zapowiedziom efekt psuje to, że nie wszystkie gry są nowymi tytułami tworzonymi specjalnie pod nową technologię, ale z ostateczną oceną należy wstrzymać się do premiery. Należy przy tym pamiętać, że niektóre z nich, choćby Pistol Whip VR, który był jedną z moich ulubionych pozycji na oryginalnym PS VR, są świetnymi grami. Zatem czekamy, wstrzymując oddech i licząc na to, że granie na PSVR2 będzie przynosiło ogromną frajdę!

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top