Space Tail – w ślady Łajki, ale z lepszym skutkiem

3 listopada 1957 roku Łajka poleciała w kosmos. 65 lat później studio Longterm Games oddaje jej hołd poprzez Space Tail: Every Journey Leads Home. To wypełniona łamigłówkami i akcją platformówka o powrocie na Ziemię.

W tej platformówce 2.5D wcielimy się w Beę, suczkę, która próbuje w zimnym kosmosie odnaleźć drogę powrotną do domu na naszej planecie. Bea pozna różne gatunki obcych, a porozumiewać się będzie z nimi tak, jak tylko ona potrafi: turlając się, bawiąc i szczekając! Dzięki temu nawiąże z nimi kontakty, które mogą jej pomóc w rozwiązywaniu problemów!

Równo 65 lat przed premierą Space Tail pierwszy pies, Łajka, wyruszyła w kosmos, umożliwiając w ten sposób ludziom eksplorację przestrzeni poza ziemską atmosferą. Ekipę Longterm Games tworzą “psiarze”, dlatego wszyscy przyłożyliśmy szczególną wagę, aby protagonistka tytułu była zwykłym psem, a nie superbohaterem w psiej skórze. Widać to również w mechanice gry – Bea może wykorzystywać swoje zmysły: węchu, smaku, wzroku i słuchu w celu rozwiązywania zagadek, a także robić pocieszne psie rzeczy, za które wszyscy uwielbiamy naszych czworonogów – turlać się, szczekać na przedmioty, kopać lub łapać własny ogon

– mówi Albert Rokicki, prezes Longterm Games.

Tak, warto zaznaczyć, że Bea to zwykły pies bez supermocy. No, a przynajmniej takich, których nie posiada większość psów. Za pomocą swojego węchu, słuchu, prędkości i byciu niesamowicie uroczym psiakiem będzie rozwiązywała zagadki, a także zdobywała kompanów. Odwiedzi różne planety o różnych biomach i zasiedlone przez różne stworzenia. Wszystko to oprószone jest optymistyczną i wzruszającą historią z happy-endem!

Kiedy będzie można zagrać w Space Tail?

Tytuł ukaże się na PC na Steamie oraz na Nintendo Switch 3 listopada.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top