Starfield dostanie oficjalne wsparcie dla DLSS na PC

Zmieniamy Starfielda!

Dotychczas Starfield, najnowsza i najgłośniejsza produkcja Microsoftu, działała z funkcją skalowania FSR od AMD. Dla tych, którzy chcieli skorzystać z rozwiązań konkuren”cji, pozostawały mody. Na szczęście zapowiedziano aktualizację, która m.in. ma dodać do gry obsługę DLSS na komputerach PC, a to nie koniec poprawek.

Starfield będzie wpierany przez wiele lat

W najnowszym wpisie na stronie gry możemy wyczytać, że studio zamierza przez długi czas wspierać Starfielda różnorodnymi poprawkami.

Jest to gra, którą będziemy wspierać przez wiele lat, więc prosimy o przekazywanie nam wszystkich opinii! Nawet jeśli nie spełnimy waszych próśb od razu, z przyjemnością zrobimy to w przyszłości, na przykład w przypadku map miast. Na początku naszym priorytetem jest upewnienie się, że wszelkie błędy blokujące grę i problemy ze stabilnością zostaną rozwiązane, a także dodanie poprawek Quality of Life, o które wielu prosi.

Bethesda zapowiedziała także, że w najbliższym czasie pojawiać się będą regularne poprawki, dodające do Starfielda także funkcje, o które prosili gracze, takie jak:

  • kontrola jasności i kontrastu
  • menu kalibracji HDR
  • suwak FOV (field of view)
  • wsparcie na PC dla Nvidia DLSS
  • Wsparcie dla ultra szerokich monitorów 32:9 na PC
  • przycisk “zjedz” dla jedzenia

W tym samym wpisie zapowiedziano też wbudowane narzędzie do tworzenia modów – Creations – które ma pojawić się na początku przyszłego roku. We wpisie zapewniają, że studio wierzy, że mody są kluczową częścią gier studia i wysokie zainteresowanie modderów Starfieldem ogromnie ich cieszy.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top