The Game Awards 2022

Ach, koniec roku i te emocje, najpierw Halloween, a potem już zostaje tylko oczekiwanie na największe święto roku… The Game Awards! Coroczne wydarzenie, w tym roku po raz dziewiąty wyłoni zwycięzców w ponad 30 kategoriach. To także właśnie tutaj bardzo często poznajemy nadchodzące premiery. Więc nic dziwnego, że wielu graczy czeka z niecierpliwością na 8 grudnia.

A że wydarzenie zawsze poprzedzone jest niemal miesięcznym okresem głosowania, daje to graczom jakieś zajęcie dla zabicia czasu!

Kategorii do głosowania jest mnóstwo, choć w niektórych z nich tytuły się powtarzają. Nie da się ukryć, że takie plebiscyty to konkursy popularności, nie dziwi więc, że God of War: Ragnarok otrzymał nominację aż w dziesięciu kategoriach. Elden Ring oraz Horizon Forbidden West dostały po siedem nominacji. Stray, mój cichy faworyt kategorii Game of the Year, ma sześć nominacji, a A Plague Tale: Requiem zostało nominowane pięciokrotnie. Niejakim zaskoczeniem jest nominacja w kategorii GOTY Xenoblade Chronicles.

Discord oraz The Game Awards

Tegoroczne wydarzenie kryje też kilka nowości: po raz pierwszy będziemy mogli głosować w kategorii na najlepszą adaptacje bazującą na grach. Ponadto w tym roku The Game Awards współpracuje z Discordem. Na oficjalnym serwerze możemy dyskutować o plebiscycie, a także oddawać głosy. To tu odbędzie się także AMA (Ask Me Anything, seria gdzie fani zadają pytania) ze specjalnymi gośćmi, w tym Geoffem Keighleyem, założycielem i głowną osobistością TGA.

Pamiętajcie, że głosować możecie do 7 grudnia, więc macie na to jeszcze trochę czasu. Natomiast 8 grudnia będziecie mogli oglądać wydarzenie na jednej z wielu platform streamingowych, w tym na TikToku, YouTube i Twitchu. Bawcie się dobrze, a swoimi faworytami możecie podzielić się w komentarzach!

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top