The Thaumaturge – premiera przełożona na przyszły rok

The Thaumaturge

Być może słyszeliście już wcześniej o The Thaumaturge, obiecującym polskim RPG tworzonym przez Fool’s Theory i wydawanym przez 11bit Studios. Twórców gry możecie kojarzyć z wydanego kilka lat temu SeVen: The Days Long Gone. Sam kilka lat temu wygrałem tę produkcję w konkursie i okazała się ona bardzo przyjemną produkcją, dlatego wierzę, że nowa gra studia również ma potencjał. Wydaje się, że twórcy również w to wierzą, ale nie chcą wydawać produkcji niedopracowanej, dlatego ogłosili, że tytuł nie wyjdzie jednak w tym roku, tylko dopiero na początku przyszłego.

The Thamuaturge w lutym

Według opisu gry, The Thaumaturge to izometryczny RPG o rozbudowanej fabule. Gra ma stawiać przed graczami skomplikowane moralnie, trudne do podjęcia decyzje, a walka toczona będzie w systemie turowym. Akcja gry dzieje się w Warszawie w 1905 roku, gdzie wcielimy się w postać Wiktora Szulskiego, tytułowego Taumaturga. Taumaturgia jest darem, ale i brzemieniem, które pozwala ujarzmiać Salutory, czyli nieziemskie byty, panoszące się po świecie.

Studio Fool’s Theory postanowiło przenieść premierę The Thaumaturge na 20 lutego. Wtedy gra pojawi się na pecetach na Steamie, Epic Games Store oraz GOG Galaxy. Twórcy wyjaśniają, że za opóźnienie odpowiada troska o stan techniczny gry. Chcą wykorzystać ten czas na doszlifowanie produktu, który działa na Unreal Engine 5. Uważam to za dobre podejście, biorąc pod uwagę to, jak wiele gier w tym roku zostało wydanych w tragicznym stanie na premierę, zwłaszcza na PC.

Mimo tego nadal nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery gry na konsolach. Studio wspomina tylko o późniejszym terminie, a nie jest to zbyt precyzyjne określenie. Posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top