The Wolf Among Us Remastered z datą premiery. Powrót najlepszej gry Telltale

Główna grafika The Wolf Among Us Remastered z postaciami i logiem
Artur Janczak
Artur Janczak

Ekipa Telltale oficjalnie ogłosiła datę premiery gry The Wolf Among Us Remastered. Odświeżona przygoda powróci 29 października na konsole PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One, oba modele Nintendo Switch oraz na komputery PC. Wersję pecetową kupimy w sklepach Steam oraz Epic Games Store. Za wydanie odpowiada samo studio w ścisłej współpracy z firmą PM Studios.

Fabletown w lepszej formie

Remaster obejmuje wszystkie pięć epizodów oryginału, od odcinka Faith aż po finałowe Cry Wolf. Twórcy zauważalnie poprawili oprawę graficzną, wygląd postaci i lokacji, a także całkowicie przebudowali interfejs oraz dorzucili opcje ułatwień dostępu. Zmiany objęły również stronę techniczną, czyli animacje, dźwięk, ostateczną rozdzielczość i płynność działania.

Do tego dochodzi ponad godzina dodatkowych materiałów. Znajdziecie w nich nagrania zza kulis produkcji, ciekawe wywiady z obsadą, galerie ilustracji oraz usunięte wcześniej sceny. Dla osób przechodzących oryginał odcinek po odcinku i czekających miesiącami na kolejny to naprawdę konkretna zachęta do powrotu.

YouTube player

Pierwsza sprawa Bigby’ego

Historia zabiera nas prosto do Fabletown, czyli dzielnicy Nowego Jorku zamieszkanej przez postacie z baśni ukrywające się wśród zwykłych ludzi. Wcielamy się w Bigby’ego Wolfa. Ten dawny Wielki Zły Wilk pilnuje teraz porządku jako lokalny szeryf. Brutalne morderstwo wciąga bohatera w mroczne śledztwo udowadniające, że pod powierzchnią tego miasteczka gnije znacznie więcej spraw.

Oryginał z 2013 roku powstał na bazie kultowej serii komiksowej Baśnie autorstwa Billa Willinghama i do dziś uchodzi za najlepszą produkcję w dorobku Telltale. Studio od lat pracuje nad pełnoprawną kontynuacją. Zaliczyła ona już niestety całą serię bolesnych przesunięć, więc zapowiedziany remaster wypada w wyjątkowo dogodnym momencie. To przy okazji doskonała szansa, aby sprawdzić, jak ten ceniony kryminał zniósł próbę czasu.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), Bluesky, naszym Discordzie, Redditcie lub Fediverse.

Źródło: https://www.gematsu.com/2026/08/the-wolf-among-us-remastered-launches-october-29

Podoba Wam się nasza praca? Wesprzyjcie kawą ☕


Artur Janczak
Naczelny. Na co dzień pilnuję, żeby nasz serwis trzymał fason, a w międzyczasie sam siadam do klawiatury. Tworzę newsy, recenzuję gry oraz sprzęt gamingowy i przelewam własne przemyślenia do felietonów. Gry wideo to dla mnie temat rzeka – niezależnie od tego, czy sprawdzam tryby wydajności w nowościach, czy wracam do starszych tytułów.
Scroll to top