Viro Plus USB Onyx White – recenzja słuchawek od Endorfy

Słuchawki Viro Plus USB Onyx White

Słuchawki, z których codziennie korzystamy, powinny mieć kilka ważnych cech. Dobrze, żeby nosiły się wygodnie, oferowały wysoką jakość dźwięku i stworzone były z solidnych materiałów. Dzięki uprzejmości firmy Endorfy, w moje ręce wpadł ostatnio model Viro Plus USB Onyx White, który miałam okazję przetestować zarówno w trakcie intensywnej rozgrywki multiplayer’owej, jak i podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. Są to słuchawki, które wcześniej mogliśmy nabyć pod marką SPC Gear. Sprawdźmy wspólnie, co oferuje sprzęt od polskiego producenta.

Dane techniczne

Na początku przyjrzyjmy się dokładnej specyfikacji słuchawek:

Wymiary słuchawek wysokość 195 mm, szerokość: 172 mm
Wymiary nauszników szerokość: 96,5 mm
Przetwornik [mm] Ø 53
Czułość [DB @ 1 KHZ] 98±4
Mikrofon Tak (odpinany) o długości 137 mm
Czułość mikrofonu 55±4
Impendancja [Ω] 32±20%
Charakterystyka częstotliwościowa 20-20000 Hz
Impendancja mikrofonu [Ω] ≤2,2
Łączność USB, długość przewodu: 1,2–2,9m, mini-jack 3,5mm, długość przewodu: 1,2–2,9 m

Muszę przyznać, że podczas otwierania paczki miałam bardzo pozytywne odczucia. Opakowanie było solidnie zabezpieczone, a skompletowany zestaw prezentował się estetycznie. Po rozpakowaniu, w środku znajdziemy słuchawki Viro Onyx White, odpinany mikrofon, dodatkowe kable oraz adapter. Miłym dodatkiem jest również zapasowa para nausznic. Co ciekawe, wraz ze słuchawkami otrzymujemy kartę dźwiękową USB 7.1 z dedykowanym oprogramowaniem, dzięki któremu będziemy mogli zmienić ustawienia dźwięku i zapisać je dla wybranych aktywności.

Zestaw Viro Plus USB Onyx White

Jak działają słuchawki Viro Plus USB Onyx White?

Jeśli chodzi o moje wrażenia z samego użytkowania słuchawek, przez kilka dni testowałam sprzęt przy okazji grania, między innymi w Apex Legends, słuchania muzyki i oglądania filmów. W dedykowanym oprogramowaniu pobawiłam się trochę ustawieniami i przyznaję, że ta możliwość bardzo uprzyjemnia korzystanie ze sprzętu. Oferowany dźwięk jest czysty, przyjemny w odbiorze i jeśli chodzi o jego jakość w swojej półce cenowej, nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń. Grając w multiplayer ze znajomymi sprawdzałam również, jak sprawuje się mikrofon i mogę powiedzieć, że komunikacja przebiegała bezproblemowo, a ja byłam słyszana wyraźnie i bez zakłóceń.

Viro Plus USB Onyx White

Przy okazji, choć być może nie jest to szczególnie istotne dla wszystkich, chcę zwrócić uwagę na bardzo estetyczny wygląd i design słuchawek. Są nie tylko porządnie wykonane, ale również ładne i wygodne. Rozmiar nausznic odpowiada mi w pełni, choć mój partner, przymierzając słuchawki na swoją głowę, zwrócił uwagę, że mogłyby być nieco większe. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia, a ja osobiście jestem zadowolona z rozmiaru. Warto dodać, że słuchawki dobrze wygłuszają otoczenie, do tego stopnia, że można zupełnie odciąć się od rzeczywistości. Przy dłuższym użytkowaniu nie odczuwałam także żadnego dyskomfortu.

Ogólne wrażenia

Podsumowując, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, słuchawki z pewnością są godne uwagi. Przez kilka dni testowania nie zauważyłam nic, do czego mogłabym się przyczepić. Spełniały w pełni swoją funkcję i nie powodowały żadnych problemów czy zakłóceń. Dodatkowo, są po prostu ładne i sprawiają wrażenie naprawdę trwałych. Oczywiście, nie jest to najwyższa półka, ale uważam, że jeżeli poszukujecie solidnego produktu w dobrej cenie, to warto zainteresować się propozycją od Endorfy.

Słuchawki Viro Plus USB Onyx White

Za dostarczenie sprzętu do recenzji dziękujemy firmie Endorfy.
Udostępnienie produktu w żaden sposób nie wpłynęło na wydźwięk powyższej recenzji.

Gdzie kupić?

Allegro Banner


Sonata - Avatar
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top