Warzone 2.0 – sezon 1 i nowości w grze

Warzone 2

Premiera Call of Duty: Warzone 2.0 już za nami, ale to dopiero poczatek emocji. Sezon 1 oferuje wyjątkowy Battle Pass, gdzie samodzielnie można sobie wybierać nagrody z dostępnej listy. Podstawowa przepustka zawiera 20 darmowych przedmiotów, a ulepszenie jej daje ponad 100 elementów do odblokowania. Można uzyskać także 20 tokenów (25 jeżeli grasz na konsoli PlayStation), które pozwolą Ci przeskoczyć od razu 20 (lub 25) poziomów. Chyba, że kupiliście Call of Duty: Modern Warfare II Vault Edition, wtedy możecie skorzystać z tej opcji bezpłatnie!

Więcej szczegółowych informacji (ale w języku angielskim) możecie doczytać na oficjalnym blogu Call of Duty.

Nowości w Warzone 2.0

Warzone 2
Nowa część, nowa mapa – tym razem udajemy się do Al-Mazrah, miasta mieszczącego się w Zjednoczonej Republice Adal. To pierwsze pole bitwy, na którym się znajdziecie w tej grze. Gracze MWII już mieli okazję poznać niektóre fragmenty miasta.

Spore zmiany zaszły także i w Gułagu: tym razem zamiast pojedynków 1 na 1 zmierzą się ze sobą dwie pary wojowników, które będą zmuszone współpracować, by przeżyć. Ale musicie się spieszyć – jeżeli strażnik uzna, że zbyt mocno się lenicie wkroczy do walki. Stawia to przed graczami spory dylemat: czy zespoły spróbują szczęścia i będą walczyć ze sobą? A może postanowią współpracować i razem pokonać strażnika, aby cała czwórka mogła wrócić do gry?

Nowością są też przeciwnicy sterowani przez Sztuczną Inteligencję. Poza Gułagiem i strażnikiem możecie spotkać ich w Twierdach lub w Black Sites, oznaczonych na Waszych mapach. Zdobcie twierdzy da graczom dostęp do Black Sites, gdzie można zdobyć swój wcześniej przygotowany Zestaw Uzbrojenia. Black Sites są trudniejsze, ale zapewniają stały blueprint broni oraz jeszcze bardziej wartościowe przedmioty w trakcie rozgrywki.

Oczywiście, znane z CoD:MWII poruszanie się w wodzie i pod nią także są do Waszej dyspozycji. Ale pamiętajcie, że pod wodą można korzystać tylko z pistoletów, broni białej i noży do rzucania.

Ostatnia zmiana dotyczy pojazdów, których jest więcej, ale także mają one ograniczony zapas paliwa. Na stacjach można uzupełnić jego zapas, a także dokonać napraw pojazdów.

Warzone 2.0 – wskazówki dla graczy

Call of Duty Warzone 2
Zespół odpowiedzialny za grę przygotował zestaw wskazówek i taktyk, które mogą Wam pomóc na polu bitwy.

  1. Komunikacja to klucz do sukcesu. Pingowanie sprzętu, tagowanie przeciwników, czy też nawet zwykłe przedstawianie własnych intencji może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią
  2. Polujcie w stadach. Zarówno starcia z przeciwnikami jak i kontrakty będzie łatwiej wypełnić, jeżeli będziecie działać jako drużyna.
  3. Celuj, zanim wystrzelisz. Dobry strzelec wie, że zbyt wczesny wystrzał może wystraszyć przeciwników. Zachowaj zimną krew, wyceluj, oprzyj broń o krawędź budynku i strzel w odpowiednim momencie.
  4. Zwiad przede wszystkim. Al-Mazrah oferuje wiele miejsc, które warto odwiedzić. Skuteczne planowanie kolejnych ruchów pomaga zdobyć odpowiednie informacje konieczne, by dobrze ustawić swoją drużynę.
  5. Nie bój się zmian. Jeżeli Wasza drużyna nie radzi sobie najlepiej w Warzone 2.0 warto spróbować zmienić taktykę, spróbować innej broni bądź miejsca startowego.
  6. Baw się dobrze. Gra oferuje darmową rozrywkę i starcia z dziesiątkami milionów różnych graczy, a gra będzie otrzymywała nowe treści. Po prostu cieszcie się grą.
Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top