Wilki – polska wersja planszówkowego hitu już dostępna

Polska wersja językowa gry planszowej Wilki

Wiem, większości z Was czerwiec upłynie pod znakiem Diablo IV, ale gdy postanowicie dać oczom nieco odpocząć od siekania, ciachania i masakrowani pomiotów piekieł, to mam dla Was ciekawą alternatywę. Dziś swoją premierę ma bowiem gra planszowa Wilki – tytuł, który został już bardzo mocno doceniony.

Prze wyruszeniem w drogę należy zebrać watahę!

Jak wskazuje sam tytuł, Wilki to gra, w której wszystko kręci się wokół tych majestatycznych zwierząt. Gracze podejmą się zadania stworzenia najpotężniejszej watahy, co pozwoli im zdobyć kontrolę nad terytorium przeciwnika. W trakcie zabawy będą również budować nory i legowiska, polować na zwierzynę oraz rekrutować samotne wilki. Rozgrywka opiera się na mechanikach określanych mianem area control, gdzie kluczem do sukcesu jest utrzymywanie przewagi w walce o teren. Na pochwałę zasługuje również bogate, opatrzone klimatycznymi grafikami wydanie.

Gra planszowa Wilki – najważniejsze informacje:

Autorzy: Ashwin Kamath, Clarence Simpson
Liczba graczy: 2-5
Średni czas gry: 75 minut
Wiek: 14+

Gra planszowa Wilki była pokazywana graczom podczas targów Spiel 22 w Esse, gdzie od razu zyskała miano hitu. Teraz dzięki staraniom wydawnictwa Portal Games gracze mogą sięgnąć po jej polską wersję. Więcej szczegółów na temat zasad, mechanik oraz zawartości pudełka znajdziecie na stronie wydawnictwa. Warto jednak dodać, że obecnie decydując się na zakup gry możecie liczyć na premierową zniżkę, a promocyjna cena wynosi 209,95 zł.

Avatar photo
Gram więcej niż przewidują normy, konwencje i granice dobrego smaku. Chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami, czemu daję upust w recenzjach. Gotów do zmierzenia się z każdym tytułem, niezależnie od gatunku, wieku czy klasy. Najbliżej giereczkowego serca trzymam jednak gry niezależne, spośród których staram się wyławiać ukryte perełki.
Scroll to top