Xbox Developer Direct 2023 – co u zielonych i Bethesdy piszczy?

Xbox Developer Direct 2023 Banner

Microsoft nie ma ostatnio dobrej passy. Próba przejęcia Activisoin-Blizzard ciągnie się nieubłaganie. W związku z wewnętrzną restrukturyzacją firma zwolniła dziesięć tysięcy pracowników. Przychody z drugiego kwartału roku fiskalnego 2023 (październik – grudzień) spadły o 13% w stosunku do tego samego okresu z 2022. Jest to bezsprzecznie spowodowane tym, co dzieje się na świecie.

Ludzie kupują mniej gier i konsol oraz przestają opłacać usługi, ponieważ wolą oszczędzić trochę grosza w tych ciężkich czasach. Niektórzy po prostu nie mogą sobie pozwolić na takie luksusy w związku z rosnącymi cenami, które dotykają nie tylko Polskę. Nie da się również ukryć, że brak większych tytułów ekskluzywnych też całej sytuacji nie pomógł. Nie zrozumcie mnie źle. Takie perełki jak Pentiment czy As Dusk Falls to dobre tytuły, tylko według mnie nie są system sellerami. Xbox Developer Direct 2023 miał pokazać, że w tym roku sytuacja ulegnie zmianie.

Gry pierwszego półrocza

Po zakończeniu Xbox Developer Direct 2023 dokładnie wiadomo w co będą grali właściciele zielonej konsoli przynajmniej do maja. Zamiast rozpisywać się na temat każdego z tytułów pozwolę sobie zamieścić linki do poszczególnych prezentacji.

Minecraft Legends (Mojang / Blackbird Interactive) – 18 kwietnia

Forza Motorsport (Turn 10 Studios) – 2023

Hi-Fi Rush (Tango Gameworks) – 25 styczeń

The Elder Scrolls Online: Necrom (ZeniMax Online Studios) – 20 czerwca

Redfall (Arkane Studios) – 2 maja

Moje trzy grosze na temat Xbox Developer Direct 2023

Wiem, że to mało ważne, ale przede wszystkim muszę pochwalić całą prezentacją za estetyczność. Ładne grafiki z fajnymi dodatkami, które towarzyszyły nam podczas przejść pomiędzy poszczególnymi tytułami niezwykle przypadły mi do gustu.

Jeżeli chodzi o gry, to mam mieszane uczucia. O ile samego Minecrafta lubię, szczególnie kiedy gram z synami, tak Minecraft Legends w ogóle do mnie nie przemawia. Sam pomysł fajny, ale mam wrażenie, że na planszy jest totalny chaos. Poza tym, nadal ciężko stwierdzić jak będzie wyglądała gra dla pojedynczego gracza. Forza Motorsport prezentuje się przepięknie, ale takiego typu wyścigi to zupełnie nie moja para kaloszy. Zdecydowanie wolę bardziej arkadowe podejście cyklu Horizon. W The Elder Scrolls Online nigdy nie grałem i na razie nie zamierzam. Po prostu szkoda mi czasu na zagłębienie się w kolejny świat MMO.

Na koniec zostawiłem sobie dwa najsmakowitsze kąski. Na pierwsze danie idzie Hi-Fi Rush. Uważam, że więcej prezentacji powinno tak wyglądać. Studio przedstawia nową grę, budując tym hype, po czym informuje, że grać w nią można już za chwilę. Szczególnie, że produkcja Tango Gameworks wygląda wyśmienicie. Jak tylko wygrzebię się z obecnych zobowiązań, przysiądę do niej na dłużej.

Na deser został Redfall. Nie będę ukrywał, że to na część o tym tytule czekałem najbardziej. Z jednej strony nadal jestem bardzo zainteresowany tym projektem. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka rzeczy mi się nie spodobało. Gunplay wygląda trochę drętwo. Graficznie też nie wygląda najlepiej. O ile sam teren i krajobraz dają radę, tak przeciwnicy wyglądali wyjątkowo marnie. Nie wiem, czy to kwestia jakości streamu. W każdym razie do premiery jeszcze kilka miesięcy więc jestem pewny, że Arkane Studios da radę dopracować ostatnie niedociągnięcia.

Podsumowując, wydarzenie wypadło dobrze, chociaż nie koniecznie dla mnie. Wydaje mi się, że każdy coś tu jednak dla siebie znajdzie. XBOX powoli zaczyna pokazywać pazur i miejmy nadzieję, że nie spocznie na laurach. Jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć całą konferencje to link zamieszczamy poniżej.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top