Zapis w Hogwarts Legacy – problematyczny brak funkcji

Hogwarts Legacy - zamek pełen czarów!

Hogwarts Legacy znajduje się obecnie na ustach wielu graczy. Jest to jeden z długo wyczekiwanych tytułów, który już niedługo zawita na konsole obecnej generacji oraz PC-ty. Dziesiątego lutego fani uniwersum Harry’ego Pottera udadzą się w magiczną podróż po Hogwarcie i jego okolicach. Już kilka razy wspominaliśmy na łamach Pograne o tej produkcji i myślę, że przynajmniej część załogi czeka na ten projekt z wypiekami na twarzy. Oczekiwania są ogromne, dlatego bardzo mocno trzymam kciuki, aby Avalanche Software udało się dostarczyć to, co obiecali. Jest jednak jedna rzecz, której na pewno nie będziemy mogli zrobić na premierę. W związku z tym, że zapis w Hogwarts Legacy jest przypisany do platformy, przeniesienie plików na inną nie będzie niestety możliwe.

Pomocny Twitter

Oficjalne konto WB Games na Twitterze zajmujące się pomocą techniczną otrzymało pytanie związane właśnie z tym tematem. Jeden z użytkowników chciał się dowiedzieć czy dzielenie zapisu między PlayStation 5 a komputerem będzie możliwe. Niestety, taka opcja nie została przewidziana. Nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ na palcach jednej ręki można policzyć produkcje, które na coś takiego pozwalają. Jedyne, co można zrobić, to połączyć swoje konto używane w Dziedzictwie Hogwartu do obydwu platform w celu odebrania nagród.

Dzięki kolejnemu pytaniu tego samego użytkownika zostaliśmy poinformowani o liczbie postaci, które będzie można stworzyć na pojedynczej kopii. Tytuł pozwoli wykreować czterech bohaterów. Każdy z nich będzie miał pięć miejsc na auto zapisy i dziesięć na manualne.

Podsumowując, jeżeli w domu macie czwórkę rodzeństwa to zawsze można zebrać kieszonkowe i kupić jeden egzemplarz. Pytanie tylko, co będzie, jak chęć na granie przyjdzie wszystkim w tym samym momencie?

Nie postawione pytanie o zapis w Hogwarts Legacy

Wszystko ładnie pięknie, ale ja uważam, że najważniejsze pytanie jeszcze nie zostało zadane. W związku z tym, że gra ukaże się najpierw na konsolach obecnej generacji co z kompatybilnością wsteczną zapisów? Jeśli zakupię Dziedzictwie Hogwartu na premierę, czy będę w stanie przetransferować save z na przykład PlayStation 5 na PlayStation 4? Nie obawiajcie się jednak. Tym razem ja przyszedłem z pomocą i wysłałem zapytanie do WB Games. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość i czekać. Na koniec umieszczam jeszcze link do mojego tweeta dla zainteresowanych.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top