Remnant: From the Ashes na Switchu – soulslike’owy shooter zmierza na konsolę Nintendo

Remnant Form The Ashes Banner

Po raz pierwszy po produkcję studia Gunfire Games sięgnąłem dawno temu. Z tego, co pamiętam, tytuł zawitał do PlayStation Plus, a ja akurat miałem ochotę postrzelać. Okazało się, że nie jest to do końca taki typ shootera, jaki lubię, ale postanowiłem dać mu szansę i nie rozczarowałem się. Do gustu najbardziej przypadła mi wizja postapokaliptycznego świata. Tak się wkręciłem w rozgrywkę, że nawet wbiłem Platynę, a nie jest to najprzyjemniejszy proces w tym przypadku. Dlatego cieszę się bardzo, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć, jak da sobie radę Remnant: From the Ashes na Switchu.

Zło nigdy nie śpi

Być może nie wiecie czym Remnant: From the Ashes jest. Pozwólcie, że przybliżę trochę temat. Według mnie jest to bardzo dobrze wykonane połączenie Demon’s Souls, Diablo oraz Gears of War. Walki z bossami rodem z soulslikeów. Losowo generowane mapy od razu skojarzył mi się z serią Blizzarda. System osłon natomiast jest żywcem wyciągnięty z bardzo lubianego cyklu o pakerach walczących z kosmitami.

Świat w Remnant: From the Ashes jest pogrążony w chaosie przez starożytne zło z innego wymiaru. Jako jeden z ostatnich niedobitków ludzkości wyruszamy samotnie lub wraz z maksymalnie dwójką przyjaciół stawić czoła hordom wrogów. Jednocześnie tworzymy przyczółek, odbudowujemy go i odzyskujemy to, co zostało utracone. W wykonaniu naszych celów pomoże zróżnicowana broń palna oraz biała i silny pancerz. Zarówno oręża, jak i zbroi jest tu mnóstwo, i każdy znajdzie zestaw pasujący do rodzaju preferowanej rozgrywki.

Remnant From The Ashes Screen 01

Kiedy zagramy w Remnant: From the Ashes na Switchu?

Trochę szkoda, że jedyną informację, jaką otrzymaliśmy na ten temat to „Coming Soon”. Nie jestem fanem takich zabiegów. Wolę poznać nawet przybliżoną datę premiery. Chociaż z drugiej strony, w obecnych czasach opóźnień i przesunięć może takie „nadejdzie wkrótce” nie jest złe? Jeżeli jednak zwiastun i te kilka słów na temat gry was zaciekawiły, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować ten tytuł już teraz. Remnant: From the Ashes dostępny jest na PC, PlayStation 4 i 5 oraz na Xbox One i Xbox Series S/X. Na zakończenie zachęcam również do zapoznania się z moją recenzją. Być może przekona Was do zanurzenia się w świat stworzony przez Gunfire Games.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top