Zmiany cen Xbox Game Pass i nowy plan – będzie drożej

Logo Xbox Game Pass

Tego można było się spodziewać, choć w zeszłym roku cena usługi Xbox Game Pass wzrosła, szykują się kolejne podwyżki. Słusznym zdaje się założenie, że wpływ na to ma m.in. premiera najnowszego Call of Duty w ramach Game Passa. Dla nowych subskrybentów ceny wzrastają już od dzisiaj.

Game Pass – nowa cena, nowy plan

Obecnie usługę Microsoftu można subskrybować w trzech wariantach: Game Pass Core, PC Game Pass oraz Game Pass Ultimate. Ten pierwszy, najtańszy (dotychczas 29 zł / miesiąc) plan oferuje listę kilkudziesięciu tytułów i możliwość gry sieciowej. Pecetowa wersja abonamentu (jak dotąd 39,99 zł / mc) zapewnia dostęp do wszystkich gier, w tym premierowych tytułów i produkcji spod szyldu EA Play, na komputerach. Najwyższy próg abonamentu, kosztujący 63 złote, oferował pełną bibliotekę gier, premierowe tytuły, zawartość PC Game Passa oraz możliwość gry w chmurze, a także tytuły z oferty EA Play.

Według najnowszych zmian pojawi się jednak czwarty, pośredni, próg abonamentowy. Ma nim zostać Game Pass Standard, oferujący pełną bibliotekę gier na konsoli, ale bez tytułów premierowych, które dodawane będą w późniejszych terminach. Abonament nie będzie także zawierał usługi na PC, gier EA Play ani gry w chmurze. Nowe ceny prezentują się następująco:

  • GP Core – bez zmian: 29 zł za miesiąc / 249 zł za rok
  • PC GP – 39,99 zł 47,99 zł za miesiąc (8 złotych drożej)
  • GP Ultimate – 63 zł 74,99 zł za miesiąc (12 złotych drożej)

Oficjalna cena planu Standard nie została podana w polskiej walucie. Ma ona wynosić $14,99, czyli około 60 złotych za miesiąc. Nowi subskrybenci Game Passa rozpoczynający od dzisiaj będą płacili już wyższe ceny. Osoby, które są już abonentami i mają aktywne płatności cykliczne, podwyżkę odczują od 12 września.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top