343 Industries dotkną cięcia. Co dalej z serią Halo?

Master Chief w swojej Spartańskiej zbroi stojący tyłem do ekranu. Grafika z gry Halo Infinite, od studia 343 Industries.

Niedawno w Internecie pojawiła się informacja o tym, że nawet 10 000 pracowników może zostać zwolnionych z Microsoftu. Według informacji z serwisu Bloomberg zwolnienia te dotyczą także sekcji Xbox Gaming, w tym studiów Bethesda i 343 Industries. To drugie studio jest odpowiedzialne za serię Halo odkąd zakończyła się współpraca Bungie z gigantem z Redmond. Ma na swoim koncie chociażby Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 4 i 5: Guardians. Także The Master Chief Collection i najnowsze Infinite sygnowane są nazwą 343i. Wobec odpływu potencjalnie znacznej liczby pracowników można było zacząć się zastanawiać, czy 343 Industries nie straci marki na rzecz jakiegoś innego studia.

343 Industries uspokajają

Pierre Hintze, przewodniczący studia, wydał krótkie oświadczenie, w którym zaprzecza takim plotkom i pogłoskom. Poinformował, że studio 343 będzie kontynuowało prace nad Halo teraz i w przyszłości, wliczajac w to epickie historie, rozgrywkę dla wielu graczy i wszystko to, co czyni Halo wspaniałym.

Komunikat od Pierre'a Hintze, prezesa 343 Industries, w formie tekstowej. "343 Industries. Halo i Master Chief nigdzie się nie wybierają. 343 Industries będzie kontynuowało prace nad Halo teraz i w przyszłości, wliczając w to epickie historie, multiplayer i więcej tego, co czyni Halo wspaniałym. Pierre Hintze, Przewodniczący Studia"

Jak to wyjdzie w przyszłości, zobaczymy. Nie wiadomo, jak i czy obecne zwolnienia odbiją się na stanie zarówno Halo Infinite jak i przyszłości serii. Osobiście mam nadzieję, że gracze na tym nie ucierpią. I tak najbardziej jest mi szkoda wszystkich pracowników studia, którzy muszą szukać teraz nowej pracy.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top