A Plague Tale: Requiem – mini-seria dokumentalna o grze

A Plague Tale Requiem

Nie ukrywam, że choć gram przez zdecydowaną większość swojego życia tak proces powstawania gier jest dla mnie nieustanną tajemnicą. Dlatego Focus Entertainment, wydawnictwo nadchodzącego A Plague Tale: Requiem udostępniło cztery odcinki serii “In Focus”. To nagrania, które przybliżają proces tworzenia sequela do docenionego A Plague Tale: Innocence. Do 18 października, czyli planowanej premiery, zostało jeszcze kilka dni. Można wykorzystać ten czas i wysłuchac historii dotyczących procesu powstawania produkcji. Twórcy z Asobo Studio opowiadają o historii, budowie świata, technologii i rozgrywce w serii wywiadów.

“In Focus” obejrzeć można pod tym linkiem.

Seria składa się z czterech odcinków, a każdy przybliża trzech członków zespołu Asobo Studio.

  • Odcinek 1: Opowieść. Przedstawia historię gry, opowiada o ewolucji Amicii i Hugo De Rune. To główni bohaterowie produkcji, a dowiemy się więcej o ich relacjach, postawach, umiejętnościach i nie tylko.
  • Odcinek 2: Świat. Opowiada o pracy nad budową świata, podroży Amicii i Hugo na południe w kierunku Morza Śródziemnego. Będziemy mogli także posłuchać o bogactwie świateł i kolorów w grze.
  • Odcinek 3: Technologia. Opowiada o wyzwaniach i innowacjach związanych z tworzeniem gry A Plague Tale: Requiem. Gra dostępna będzie wyłącznie na najnowszą generację konsol i będzie w pełni wykorzystywała najbardziej zaawansowaną technologię.
  • Odcinek 4: Rozgrywka. Opowiada o pracy nad nowymi możliwościami rozgrywki. Zmierza ona w kierunku bardziej elastycznego doświadczenia z większą swobodą gracza, ale z zachowaniem wyraźnego kierunku narracji.

A Plague Tale: Requiem ukaże się 18 października w pudełkowej edycji na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (napisy).

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top