Broken Ranks – co kryje przyszłość gry?

Broken Ranks i reforma ekwipunku

Wakacje to dla studia Whitemoon Games intensywny okres. Oprócz licznych usprawnień i nowych treści dla gry Broken Ranks w lipcu odbył się także zlot fanów gry. Przedstawiono wtedy też plany na najbliższą przyszłość gry. We wrześniu natomiast studio zaktualizowało roadmapę projektu, a także uchyliło rąbka tajemnicy, co czeka graczy w 2023 roku.

roadmapa broken ranks

Aktualnie sięgamy myślami coraz bardziej w przyszłość i ze sporą ekscytacją planujemy nową zawartość. Mamy naprawdę mnóstwo pomysłów na content, aktywności i funkcjonalności, które uatrakcyjnią gameplay, dodadzą świeżości naszej grze i jeszcze bardziej zaangażują graczy na różnych przedziałach levelowych. Dlatego już teraz chcemy podzielić się wstępnymi planami, które zamierzamy wcielić w życie w pierwszych dwóch kwartałach przyszłego roku. Kolejną ważną i zarazem dobrą informacją jest to, że powoli przygotowujemy się do przyszłorocznych, zamkniętych testów wersji mobilnej. Ale o tym na pewno będziemy jeszcze informować odpowiednio wcześniej.

– mówi założyciel studia, Krzysztof Danilewicz.

roadmapa broken ranks

Cieszymy się, że do tego momentu udało się zrealizować wszystko to, co wyszczególniliśmy w naszej roadmapie. Ponadto wprowadziliśmy też kilka dodatkowych funkcjonalności, o które prosiła społeczność, której bardzo dziękujemy za dotychczasowe sugestie. Jeśli chodzi o aktualizację tegorocznych planów, przeanalizowaliśmy najpilniejsze tematy, wzięliśmy pod uwagę głosy graczy i ustaliliśmy priorytety na nowo. Postanowiliśmy położyć nacisk na wszelkie kwestie balansowe, które są tak istotne w tytułach MMORPG. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy przesunięcia tematu gildii. Wcześniej zamierzamy wprowadzić reformę systemu PvP, aby był bardziej atrakcyjny zarówno dla nowych graczy, jak i naszych weteranów.

– dodaje Danilewicz.

Od premiery 25 stycznia 2022 roku studio wprowadziło dwie duże instancje z bossami i powiązanymi z nimi legendarnymi przedmiotami. Do tego questy w miejscach, w których najbardziej brakowało zawartości, a także gildie z działkami gildyjnymi, które dodatkowo integrują graczy. Wprowadzono również pierwszą część systemu osiągnięć, system rekrutowania znajomych z nagrodami, system handlu (Targowisko), dwa okolicznościowe eventy, dodatki kosmetyczne oraz mnóstwo mniejszych lub większych poprawek i usprawnień. To imponujący rozwój!

Pełną listę zmian możecie naleźć na stronie Broken Ranks.

Ale to nie koniec nowości i ewolucji tytułu. Już niebawem gracze doczekają się rebalansu profesji (PvE), a także reformy całego sprzętu w grze. Instancje bossowe dostaną też różne poziomy trudnośi.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym tytule, możecie sprawdzić ich konta w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter czy też Reddit. Twórcy zachęcają także do bardziej bezpośredniego kontaktu na ich Discordzie.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top