Broken Ranks – podsumowanie zlotu i plany na lato

broken ranks

Lipiec rozpoczął się dla Whitemoon Games, studia stojącego za największym polskim MMO Broken Ranks, od spotkania ze społecznością swoich graczy. Na pierwszym, oficjalnym zlocie graczy nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz omówienia dalszych planów produkcji.

Zawsze podkreślamy, że więzi są podstawą kształtowania społeczności. Na przestrzeni lat byliśmy świadkami bardzo wielu sytuacji, w których gracze przenosili swoje znajomości z gry do świata realnego. Mało tego, tworzyli bardzo silne relacje i znamy nawet osoby, które poznały się w grze, a potem zostały małżeństwem w realnym życiu – to wspaniałe, jak nasz tytuł potrafi łączyć ludzi. TaernCon pozwala lepiej poznać osoby o tych samych zainteresowaniach, które do tej pory mijaliśmy jedynie na mapie. Wtedy fikcyjny świat Broken Ranks łączy się z rzeczywistością.

– mówi założyciel studia, Krzysztof Danilewicz.

TaernCon – bo taką nazwę nosił zlot – sala była wypełniona po brzegi. Gracze poznali dalsze plany produkcyjne, a także zarys nadchodzącej fabuły. Pośród atrakcji dla uczestników zlotu był konkurs cosplay czy quiz o świecie gry. Nie zabrakło także czasu na klasyczne AMA (Ask Me Anything) do twórców.

Obejrzyj krótki film z tegorocznego wydarzenia:

Zawsze staraliśmy się być blisko naszych graczy, choć na przestrzeni czasu forma uległa zmianie. Świat poszedł do przodu i aktualnie mamy więcej możliwości dotarcia do społeczności czy budowania wspólnego języka, niż 10 lat temu. Aktywnie korzystamy z Discorda, Facebooka, Twittera i innych, ale jednocześnie nie chcemy rezygnować z bardziej bezpośredniego kontaktu, pozwalającego na pogłębienie relacji. Coroczny TaernCon jest tego świetnym przykładem – jesteśmy bliżej naszej społeczności, a ona bliżej nas, jako twórców. Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na miejscu, jak i tym, którzy wspierali nas zdalnie

– dodaje Danilewicz.

Na swojim Facebooku twórcy Broken Ranks opublikowali rozpiskę wydarzeń na lipiec, które wprowadzą dodatkowe urozmaicenie do rozgrywki.

Broken Ranks rozpiska wydarzeń na lipiec

Od kilku lat dość skutecznie unikam gier MMO, gdyż nie dysponuję już wystarczająco dużym pokładem czasu. Jednak im więcej dowiaduję się o Broken Ranks i tym, jak bardzo Whitemoon Games stawia na kontakt ze społecznością, tym bardziej nachodzi mnie chęć sprawdzenia osobiście magii tego tytułu. Odnoszę wrażenie, że w tej grze naprawdę liczą się gracze. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym tytule, możecie sprawdzić ich konta w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter czy też Reddit. Twórcy zachęcają także do bardziej bezpośredniego kontaktu na ich Discordzie.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top