Cyberpunk: Edgerunners – data premiery, teaser i więcej

Nareszcie wiemy trochę więcej o Cyberpunk: Edgerunners – powstającym dla Netflixa anime od CD PROJECT RED i Studio Trigger.

Cyberpunk: Edgerunners opowiada samodzielną, dziesięcioodcinkową historię o dziecku próbującym przeżyć w mieście przyszłości. Ryzykując wszystkim, co ma, postanawia zostać Edgerunnerem – wyjętym spod prawa najemnikiem.

Od twórców dostaliśmy m.in. grafikę promocyjną, ukazującą główne postacie historii, Davida i Lucy. Autorem tej grafiki jest Yoh Yoshinari, główny projektant postaci serialu.

Grafika promocyjna Cyberpunk: Edgerunners. Dwie główne postacie, David i Lucy.

Za projekt odpowiadają członkowie studia CD PROJEKT RED, a japońskie Studio Trigger odpowiada za animację. Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare) zajmuje się reżyserią anime. Wspomniany wcześniej Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) poza rolą głównego projektanta postaci pełni również funkcję reżysera wykonawczego animacji. Masahiko Otsuka (Star Wars: Visions ‘The Elder’) oraz Yoshiki Usa (seria GRIDMAN UNIVERSE) są twórcami scenariusza opierającego się na historii przygotowanej przez CDPR. Ścieżkę dźwiękową przygotowuje Akira Yamaoka (seria Silent Hill). Te nazwiska pozwalają mieć duże nadzieje względem nadchodzącej produkcji!

Dodatkowo udostępniono krótki film dokumentalny o kulisach powstawania anime. Znajdziemy w nim komentarze kluczowych członków CDPR, a także dotąd niewidziane ujęcia i kadry z serialu. Z dobrych wieści wiemy także, że zaplanowano już kolejne takie nagrania, zawierające komentarze m.in. członków Studio Trigger.

Data premiery Cyberpunk: Edgerunners

Anime zadebiutuje na platformie Netflix we wrześniu 2022 roku.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top