DiRT 5 z kolejnym dodatkiem! To już niemal rok od premiery

Wild Spirits to nowy dodatek do DiRT 5

Choć od mojej recenzji DiRT 5 minął już niemalże rok, Codemasters robi wszystko bym nie zapomniał o ich produkcji. Nowe malowania i pakiety wyzwań – jest co robić!

DiRT 5 stał się pozycją, do której regularnie wracam podczas nadrabiania odcinków ulubionych podcastów. Bez istnienia gier wyścigowych nie miałbym szans na momenty wyciszenia, w których mogę słuchać o wiele mądrzejszych od siebie ludzi na temat branży gier. Niezatapialni, Rozgrywka, Forumogadka – pozdrowienia dla Was!

DiRT 5 stał się - dość niespodziewanie - moją wymarzoną grą do relaksu
DiRT 5 stał się – dość niespodziewanie – moją wymarzoną grą do relaksu

Co nowego w DiRT 5?

Wracając jednak do gry Codemasters – byłem zdziwiony widząc na swoim PlayStation 5 aktualizację. Okazało się, że w grze pojawiło się kolejne, czwarte już DLC wchodzące w skład Amplified Edition. Wild Spirits, bo tak nazywa się nowe rozszerzenie, dodaje do oryginalnej produkcji sporo nowości. Rzućcie okiem na listę:

Nowe pojazdy: Ford Bronco Wildtrak 2021 oraz Prodrive Hunter
Kariera: 25 całkowicie nowych wydarzeń w trybie kariery, udostępnionych jako rozdział Wild Spirits
Nowi sponsorzy: Alpinestars oraz VP Racing Fuels
Nowe trasy: Ait Ojana oraz Tinghir w Maroko
Nowe prawdziwe malowania: MINI Cooper SX1, Armada Engineering Unlimited Truck, Volkswagen Beetle Rallycross, Porsche Macan T1 Rally Raid, Renault Megane R.S RX.

DiRT 5 nie jest już grą z listopada

Trzeba przyznać, że zawartość dodatku robi solidne wrażenie. Zwłaszcza że jak wspomniałem wcześniej, to już czwarte rozszerzenie takiego kalibru dla DiRT 5. Dla mnie od momentu premiery najważniejszą zmianą w grze- poza dodatkową zawartością – jest mnożnik nagród.

Działa to tak, że wybierając słabszy pojazd otrzymujemy więcej kredytów za zrealizowane cele. Proste, lecz skuteczne. W taki sposób łatwo podbić poziom trudności wyścigów i tym samym sprawić sobie ciekawe wyzwanie. Bardzo też ucieszyło mnie dodanie oryginalnych malowań dla wielu pojazdów. Jestem niesamowicie wyczulony na tym punkcie, dlatego odetchnąłem z ulgą mogąc jeździć Subaru Imprezą w jedynych słusznych, niebiesko-żółtych barwach.

Jestem pozytywnie zaskoczony postępami, jakie Codemasters zaliczyło w rok pracy nad post-premierową zawartością dla ich najnowszej gry. Teraz mogę cieszyć się DiRT 5 na PlayStation 5 i wierzcie mi na słowo – jazda na kontrolerze Dual Sense jest fenomenalna. Dlatego też nie marnuję Waszego czasu i uciekam grać!

Avatar photo
Moim marzeniem zawsze było mówić i pisać o grach. Z zazdrością patrzyłem na redaktorów wielkich gazet oraz Hypera, dlatego teraz robię wszystko by być jak moi idole. Choć moim konikiem są wyścigi i platformówki, staram się coraz częściej wychodzić z giereczkowej strefy komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top