Dragon Ball x Fortnite – kolejna anime w Epicowym Battle Royale

Fortnite x DB title

Ostatnie kilka tygodni było naprawdę ciężkie. Praktycznie zero czasu dla siebie. Ciągle tylko praca i załatwianie spraw. Odcisnęło to spore piętno na moim zdrowiu psychicznym i fizycznym. W związku z tym wszystkim pisanie artykułów i granie musiało poczekać. Na szczęście powoli zaczynam dochodzić do siebie. Jednocześnie powracam do gier, które musiałem na trochę odstawić. Udało mi się ukończyć i zrecenzować bardzo dobre Endling: Extinction is Forever. Wróciłem też do jednego z moich ulubionych nawyków, czyli dziennej dawki potyczek na pewnej wyspie. Dlaczego mój powrót do wirtualnej rozrywki zacząłem właśnie od Fortnite? Głównym powodem jest oczywiście fakt, że najzwyczajniej w świecie, lubię w niego grać. To jednak nie wszystko. Otóż od 16 sierpnia Epic rozpoczął nowe wydarzenie: Dragon Ball x Fortnite. Jako ogromny fan przygód młodego saiyanina nie mogłem tego przegapić.

Fortnite DB 04

Moc Dragon Ball x Fortnite

Myślałem, że całość ograniczy się do kilku skórek, ewentualnie paru emotek powiązanych z anime stworzonym przez Akirę Toriyamę. Fajnie, że Epic poszedł kilka kroków dalej i dodał do gry ciut więcej. W lobby pojawiła się zakładka „Wyzwolona Moc” pełna nagród, które możemy odblokować, podnosząc swój poziom mocy. Wiąże się to z wykonywaniem specjalnych zadań podzielonych na siedem grup. Za ukończenie każdej z nich otrzymamy smoczą kulę. Jeżeli uda się uzbierać cały zestaw nasze wysiłki zostaną nagrodzone lotnią inspirowaną Shenronem — smokiem spełniającym życzenia.

Fortnite DB 01

Kapsułki z nieba

Aby wykonać część misji, potrzebny jest odpowiedni ekwipunek: Koziołkujący Obłok oraz fala uderzeniowa Kamehameha. Można je zdobyć na kilka sposobów. Podczas meczu na wyspę spadają kapsułki Capsule Co., w których schowane są 3 ładunki kultowego ataku oraz jedna chmurka. W domku Genialnego Żółwia znajdującym się na wschodnim wybrzeżu możemy spotkać Bulmę, która za opłatą w wysokości 250 złotych sztabek, podzieli się z nami jednym ze wspomnianych przedmiotów. Oprócz tego w kilku lokacjach można znaleźć automaty do sprzedaży z taką samą zawartością. Czasem trzeba się naprawdę napocić, aby zdobyć te przedmioty, ale naprawdę warto. Głos Songa wykrzykujący Kamehameha i strumień energii temu towarzyszący to naprawdę coś pięknego. Nie myślałem, że zobaczę taki widok poza tytułami osadzonymi w uniwersum Smoczych Kul.

Fortnite DB 07

Festiwal odcinków Dragon Ball x Fortnite

Jeżeli należycie do osób słyszących o Smoczych Kulach, Vegecie, Bulmie i Shenronie po raz pierwszy, nie macie co się martwić. Epic zadbał i o to. Od 16 sierpnia do 17 września 2022 roku dostępne są specjalne tryby, gdzie możecie obejrzeć wybrane odcinki najnowszej serii Dragon Ball. Poniżej prezentujemy listę dostępnych epizodów, a dla wygody w nawiasach podane są kody plansz kreatywnych, w których są one puszczane:

  • Dragon Ball Super Odcinek 9: Thanks for Waiting, Lord Beerus! A Super Saiyan God is Born at Last! (1356-5236-0901)
  • Dragon Ball Super Odcinek 10: Show Us, Goku! The Power of a Super Saiyan God!! (4149-8889-8252)
  • Dragon Ball Super Odcinek 11: Let’s Keep Going, Lord Beerus! The Battle of the Gods! (5893-7217-3843)
  • Dragon Ball Super Odcinek 13: Goku, Surpass Super Saiyan God! (2586-7170-0416)
  • Dragon Ball Super Odcinek 81: Bergamo the Crusher vs. Goku! Whose Strength Reaches the Wild Blue Yonder?! (5087-3838-8716)
  • Dragon Ball Super Odcinek 98: Ah, the Uncertainty! A Universe Despairs!! (3137-9391-7999)

Fortnite DB 06

Wyspa Przygód Dragon Ball

To jeszcze nie wszystko co zostało przygotowane w związku z wydarzeniem „Wyzwolona Moc”. Wisienką na torcie będzie dodatkowy tryb, który zawita do gry 19 sierpnia. Weźmiemy w nim udział w przygodzie ze zbieraniem Smoczych Kul. Odwiedzimy takie miejsca jak dom Goku, Zamek Kami czy Komnatę Ducha i Czasu. Pojawi się również arena PvP, gdzie będzie można spróbować swoich sił w starciu z innymi graczami. Podsumowując, będzie co robić.

Fortnite DB 05

Poproszę więcej taki wydarzeń

Uwielbiam, kiedy w Fornite pojawiają się eventy, szczególnie jeżeli niosą za sobą więcej niż tylko nowe skórki w sklepie. Nie zrozumcie mnie źle. Uważam, że Epic jako jeden z niewielu deweloperów potrafi tworzyć wspaniałe stroje, ale czasem człowiek chciałby czegoś więcej. Tak jest właśnie w tym przypadku i mam nadzieję, że nie jest to ostatni raz. Jedyne co mogę teraz zrobić to trzymać kciuki, żeby kolejnymi postaciami zwerbowanymi do szalonej pętli byli bohaterowie One Piece. Ciekaw też jestem, co Wy sądzicie o taki crossoverach? Może chcielibyście zobaczyć w Fornite kogoś szczególnego? Zachęcamy do dzielenia się Waszymi pomysłami na naszych mediach społecznościowych oraz Discordzie.

Fortnite DB 08

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top