Dreamhack StarCraft 2 Masters 2021 Winter Eu — faza grupowa

Dreamhack StarCraft 2 Masters

Przez ostatnie 3 dni ma miejsce Dreamhack StarCraft 2 Masters. Jest to jeden z najważniejszych turniejów w roku zaraz obok ESL Intel Extreme Masters. Aktualnie trwa europejska edycja Winter, w której to bierze udział aż pięcioro Polaków (MaNa, Elazer, Spirit, Kristianer, Gerald). Faworytami wśród nich jest MaNa oraz Elazer, którzy to mają już na swoim koncie zwycięstwa w ogromnych turniejach, takich jak właśnie DH. Przejdźmy po kolei do omówienia każdej z grup.

Grupa A

Na pierwszym miejscu znajduje się fin Joona “Serral” Sotala grający zergiem z aktualnym wynikiem 2:0. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych foreignerów. Na drugim miejscu znajduje się holenderski terran  Marc “uThermal” Schlappi, który dotychczas pokazał, że jest w doskonałej formie osiągając wynik w grupie 2:0.  Na trzecim miejscu znajduje się niemiecki zawodnik Tobias “ShoWTimE”Sieber grający rasą protossów. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich zawodników przegrał jedną mapę z francuskim graczem DNS. Na czwartym i zarazem ostatnim miejscu, które pozwala przejść do fazy grupowej znajduje się polski gracz Grzegorz “MaNa” Komincz. Z wynikiem 1:1, przegrywając dotychczas z uThermalem. Pozostałe miejsca, które nie pozwalają przejść do fazy playoff na chwilę obecną zajmują: Harstem, DNS, AqueroN oraz Lilbow.

Grupa B

W tej grupie zdecydowanie na ten moment zwyciężają zergowscy zawodnicy. Na pierwszym miejscu znajduje się francuski zawodnik Clément “Denver” Coste z wynikiem 2:0. Jeśli utrzyma dotychczasową formę, to tegoroczny Dreamhack może okazać się jego pierwszym dużym osiągnięciem. Na drugim miejscu w grupie znajduje się włoski zawodnik Riccardo “Raynor” Romiti, który to jest zwycięzcą DH Masters Summer, jak również zeszłorocznych mistrzostw świata IEM Katowice wygrywając z koreańskim protossem Zestem 4:2. Trzecie miejsce w grupie zajmuje polski zerg Mikołaj “Elazer” Ogonowski z wynikiem 1:1. Ostatnie duże osiągnięcie tego zawodnika to drugie miejsce w GSL vs The World. Przegrał wówczas z Serralem 2:4 w 2019 roku. Czwarte miejsce w tabeli zajmuje rosyjski protoss Aleksey “Strange”  Solyakov z wynikiem 1:1, który dotychczas nie brał udziału w ogromnych turniejach. Skupiający się głównie na rozgrywkach online’owych. Pozostałe miejsca spadkowe w tabeli zajmują Skillous, Krystianer, BattleB oraz PtitDrogo.

Grupa C

W przeciwieństwie do poprzedniej grupy, tutaj przewagę mają terranscy zawodnicy. Na pierwszym miejscu znajduje się polski zawodnik Piotr “Spirit”(d. souL) Walukiewicz z wynikiem 2:0. Jest to jego pierwszy turniej tego formatu, w którym ma szansę zakwalifikować się do fazy pucharowej. Ponieważ dotychczas mu się to nie udawało. Na drugim miejscu z wynikiem 2:0 znajduje się francuski zawodnik Clément “Clem” Desplanches. Jest to ostatnimi czasy bardzo silny zawodnik, który kończy turnieje przynajmniej w półfinałach, będąc tym samym w czołówce najlepszych.

Na trzecim miejscu znajduje się ponownie francuski zawodnik grający terranami Alexis “MarineLorD” Eusebio z wynikiem 2:0. Jest to gracz, który potrafi zawalczyć o wysokie miejsca w turniejach, lecz jego forma jest wiecznie niespodzianką. Pokazał to w rozgrywkach grupowych w meczu ze Stephano tracąc w tym spotkaniu mapę. Ostatni gracz, który na chwilę obecną wychodzi z grupy to ukraiński zawodnik, grający protossem Bogdan “Hellraiser” Kozar. Dotychczas jego osiągniecia były głównie w mniejszych turniejach online, ale zobaczymy co pokaże w tym. Pozostali gracze, którzy na ten moment odpadają to SortOf, Stephano, ForJumy, GunGFuBanDa.

Grupa D

W tej grupie na pozycjach kwalifikujących do dalszej rozgrywki mamy pełne spektrum ras. Na pierwszym z nich znajduje się francuski protoss Thomas “ShaDoWn” Labrousse z wynikiem 2:0. Jego największym osiągnieciem w karierze było zajęcie drugiego miejsca w DreamHack Tours 2017, przegrywając w finale z DNS. Później niestety już nie osiągnął podobnych sukcesów. Ale może właśnie tym razem się to zmieni. Na drugim miejscu znajduje się niemiecki terran Gabriel Raffaele “HeRoMaRiNe” Segat z wynikiem 2:0, który to w swojej karierze zajmował 3-4 miejsca na podium. Obecnie jego forma wskazuje na to, że może być on finalistą turnieju, pod warunkiem, że nie trafi na protossów w fazie pucharowej.

Trzecie miejsce należy do niemieckiego zerga Julian “Lambo” Brosig z rozegranym dotychczas jednym zwycięskim meczem. Podobnie jak w przypadku HeRoMaRiNe jego największym osiągnięciem były 3 i 4 miejsca podczas WCS i Dreamhack. Na czwartym miejscu znajduje się duński zawodnik Max “MaxPax” C. grający protossem. Jest to zdecydowanie jeden z najmłodszych uczestników turnieju. Jego dotychczasowym największym osiągnięciem było zajęcie 4 miejsca w DreamHack SC2 Masters 2021 Fall: Eu, gdzie przegrał w półfinale 0:3 z Clem’em. Na pozycjach spadkowych znajdują się Vanya, KingCobra, Gerald, Rail.

Podsumowując dotychczasowe rozgrywki, polscy zawodnicy wciąż mają szanse wyjść ze swoich grup. Faza ta zakończy się 10 października i wtedy rozpocznie się faza pucharowa trwająca tydzień. Wszystkie rozgrywki możecie obejrzeć z polskim komentarzem wykonanym przez Igora “Indy” Kaczmarka oraz na angielskich kanałach (Main stream, B-stream, C Stream, D-stream) o godzinie 18:00.

Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top