DreamHack StarCraft 2 Masters Winter EU 2021 — podsumowanie fazy pucharowej.

Dreamhack StarCraft 2 Masters

Ostatnie kilka tygodni było pełne emocji dla fanów StarCrafta 2, powodem tego były rozgrywki z serii DreamHack StarCraft 2 Masters Winter. Niestety i tym razem polskim zawodnikom nie udało się osiągnąć sukcesu, najdalej z całej piątki doszedł Mikołaj „Elazer” Ogonowski, zajmując tym samym 10 miejsce. Drugim Polakiem, który wyszedł z grupy, był Piotr „Spirit/souL” Walukiewicz, kończący fazę pucharową na 13 miejscu, przegrywając ze Skillousem 2:3. Informacje o pozostałych polskich zawodnikach, jak i fazie grupowej, możecie przeczytać w naszym podsumowaniu DreamHack StarCraft 2 Masters.

Play Off – ćwierć finał górnej drabinki (12.X.2021)

Pierwsze rozgrywki ćwierć finałowe DreamHack StarCraft 2 Masters czyli spotkanie tak zwanego Winners Bracket rozpoczęło się od meczu Clema (T) z Elazerem (Z). Już tutaj polskiego zawodnika czekała trudna batalia z francuskim graczem, który był jednym z faworytów do walki o mistrzostwo. Co niestety poskutkowało przegraną naszego rodaka (3:1). Tym samym Elazer spada do dolnej drabinki. W drugim meczu o awans do półfinałów Upper Bracket spotkali się Lambo (Z) z Serralem (Z). Mimo usilnych prób, niestety Lambo nie zdołał pokonać swojego przeciwnika, przegrywając z nim 3:1 i spadając do Lower Bracket. Trzecie starcie należało do dwóch niemieckich zawodników HeRoMaRinE (T) oraz ShoWTimE (P). Tutaj zdecydowane zwycięstwo należało do ShoWTime’a, kończąc spotkanie z wynikiem 3:0. Ostatnim spotkaniem tej fazy rozgrywek był Raynor (Z) kontra MarineLorD (T). Tu w lepszej formie zdecydowanie był MarineLorD, wygrywając swój mecz 3:1.

Play Off – runda 1 dolnej drabinki (13.X.2021)

Faza Play-off dolnej drabinki rozpoczęła się meczem Denver (Z) kontra GungFuBanDa (P), zakończonym zwycięstwem Denvera (3:0). Ogromnym zaskoczeniem była forma tego francuskiego zawodnika, dotychczas nigdy nie zaszedł tak daleko. Jeśli byłby w stanie utrzymać taką formę na kolejnych turniejach, to może dojść bardzo daleko. Kolejnym meczem z lower bracket jest pojedynek pomiędzy Harstemem a MaxPaxem. Zwycięsko z tego starcia dwóch protosów wyszedł Duńczyk MaxPax z wynikiem 3:1, eliminując tym samym z turnieju swojego przeciwnika. W trzecim meczu zwyciężył holender uThermal walczący o awans z rosyjskim zergiem Vanya 3:1. Czwartym i zarazem ostatnim spotkaniem tej części drabinki był Skillous kontra Spirit. No i trzeba przyznać, że niewiele zabrakło, aby polski gracz przeszedł dalej. Niestety spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Skillous.

Play Off – runda 2 dolnej drabinki (14.X.2021)

Pierwsze spotkanie w rundzie drugiej DreamHack StarCraft 2 Masters rozpoczęło się od starcia Denvera (Z) z Lambo (Z). Jak wcześniej pisałem, Lambo pokazał się na turnieju z bardzo dobrej strony, co przyczyniło się do kolejnej wygranej 3:1. W drugim meczu zmierzył się Elazer (Z) z MaxPax (P) i to był niestety ostatni występ polskiego zawodnika w tym turnieju. Ponieważ przegrał on z MaxPaxem 3:2, tym samym odpadając z turnieju. Przedostatnim spotkaniem drugiej rundy było Raynor (Z) kontra uThermal (T). Zwycięsko z tego starcia wyszedł zerg, eliminując przy tym uThermala wynikiem 3:0. Ostatni mecz w rundzie był HeRoMaRinE (T) kontra Skillous (P), gdzie wbrew obecnie panującej opinii o protoskiej imbie, to terranskiemu zawodnikowi udało się przejść dalej z wynikiem 3:1.

Play Off – półfinał górnej drabinki (15.X.2021)

Meczem otwarcia półfinałów górnej drabinki był mecz Serral (Z) kontra Clem (T). Trzeba przyznać, że ten mecz był na najwyższym poziomie i równie dobrze mógłby być finałem całego turnieju. W ostatnim czasie faworytem tego spotkania był Clem, niestety nie podołał on w meczu ze swoim zergowkim oponentem. Przegrywając to spotkanie 3:1 i tym samym zostając zrzuconym do dolnej drabinki. Natomiast w drugim pojedynku zmierzyli się ShoWTimE (P) z MarineLorD (T). Obaj zawodnicy prezentowali podobny poziom podczas dotychczasowych rozgrywek. Jednakże tutaj lepszym okazał się ShoWTimE, wygrywając 3:1 ze swoim przeciwnikiem.

Play Off – runda 3 dolnej drabinki (15.X.2021)

Pierwsza rozgrywka należała do dwóch czarnych koni tego turnieju Denver (Z) oraz MaxPax (P), którzy to pokazali dotychczas bardzo dobre pojedynki. Niestety zwycięstwa może być tylko jeden. Tym razem jednak silniejszy okazał się protoski zawodnik, eliminując tym samym Denvera wynikiem 3:1. W drugim starciu zmierzyli się Raynor (Z) oraz HeRoMaRinE (T) i tutaj ponownie zwycięzcą okazał się faworyt turnieju. Pokonując terranskiego gracza 3:0, nie dając mu żadnych szans na wygraną.

Play Off – ćwierćfinał/półfinał dolnej drabinki oraz półfinał górnej (16.X.2021)

W pierwszym ćwierćfinale dolnej drabinki DreamHack StarCraft 2 Masters spotkali się MarineLorD (T) oraz MaxPax (P). Tutaj niestety dla protoskiego zawodnika dobra passa się zakończyła, przegrywając tym samym z MarineLorDem 3:2 po bardzo wyrównanej rozgrywce. Zdecydowanie MaxPax może być zadowolony z dotychczasowego występu oraz wyciągnąć wnioski, aby w kolejnych turniejach zajść jeszcze dalej. W drugim spotkaniu zmierzyli się Clem (T) oraz Raynor (Z). Mimo usilnych prób zergowy gracz nie zdołał pokonać swojego przeciwnika, odpadając z turnieju z wynikiem 3:0.

Idąc dalej dolną drabinką, w jej półfinale spotkało się dwóch bardzo dobrych graczy terran Clem (T) oraz MarineLorD (T). Tutaj zdecydowanym faworytem spotkania był Clem, co jak się okazało w toku rozgrywki, nie było przypadkowe. Ponieważ to właśnie jemu udało się pokonać przeciwnika MarineLorDa 3:1, przechodząc do finału dolnej drabinki.

Natomiast jeśli spojrzymy na półfinał górnej drabinki, to tam zmierzyli się z sobą Serral (Z) oraz ShoWTimE (P). Był to wyrównany pojedynek z pełnym „Best of 5″, czyli gracze rozegrali wszystkie 5 map. Zwycięzcą spotkania okazał się jednak Serral, pokazując tym samym, że miano najlepszego niekoreańskiego zerga, nie jest tutaj przypadkowe, wygrywając z ShoWTimE 3:2.

Play Off – finał dolnej drabinki oraz wielki finał turnieju (17.X.2021)

W finale dolnej drabinki spotkali się Clem (T) oraz ShoWTimE. Obaj zawodnicy zostali zrzuceni z górnej drabinki przez Serrala. Niestety w meczu finałowym ShoWTimE za wiele nie mógł zdziałać w starciu z Clemem, przegrywając to spotkanie 3:0. Nie można powiedzieć, żeby pojedynek ten był jednostronny, po prostu terranski zawodnik okazał się lepiej przygotowany w rozgrywce macro kontra protoss.

W ostatnim i zarazem najważniejszym spotkaniu, bo w wielkim finale ponownie spotkali się Serral oraz Clem. Wśród kibiców często w takich chwilach wspomina się o tak zwanej klątwie drugiego meczu, czyli jeśli zawodnicy się ponownie spotykają, to ten, który wygrał pierwsze spotkanie, często przegrywał to drugie, ważniejsze. Tym razem jednak to nie miało miejsca, bo ponownie w tym spotkaniu zwycięstwo należało do Serrala, kończąc spotkanie z wynikiem 4:1.

Podsumowując DreamHack StarCraft 2 Masters Winter

W turnieju brało udział 32 zawodników w tym 5 Polaków. Niestety nie udało się im tym razem dojść daleko, mimo iż było naprawdę blisko. Najdalej doszli Elazer oraz Spirit aka souL, wygrywając tym samym ponad 2 tys. dolarów. Całość rozgrywek europejskiej edycji turnieju jak zawsze była na wysokim poziomie, choć nie brakowało zarówno pozytywnych, jak i negatywnych zaskoczeń. Na szczególną uwagę zasługują tutaj MaxPax oraz Denver, którzy okazali się bardzo mocnymi zawodnikami na arenie StarCraftowej. Na kolejne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Ponieważ finały sezonu odbędą się już 9-14 listopada. Wówczas mierzyć się będą zawodnicy, którzy brali udział w wielkim finale regionu:

  • Europa (Serral, Clem, ShoWTimE, MarineLorD)
  • Ameryka północna (Scarlett, Neeb)
  • Ameryka Łacinska (SpeCial
  • Korea (Trap, Zest, Cure, Rogue, Maru, Dark)
  • Chiny (Cyan)
  • Taiwan (Nice)
  • Oceania (Teebul)
Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top