E3 zostało odwołane. Może w przyszłym roku?

E3 zostało odwołane

Można było się tego spodziewać, choć niemniej ta informacja zapewne zasmuci wielu graczy. Tegoroczne E3 zostało odwołane. Według oficjalnego komunikatu jedną z przyczyn tej decyzji były wyzwania związane z organizacją eventu, na który coraz mniej firm zamierzało przybyć. Tylko w ostatnich dniach brak swojego udziału ogłosiły Tencent, Sega czy Ubisoft. Wcześniej tak Microsoft jak i Nintendo zapowiedziały, że próżno będzie szukać ich stoisk na imprezie.

E3 zostało odwołane – koniec pewnej ery?

Ostatnimi laty targi E3 miały ciężką przeprawę. W 2020 roku zostały odwołane z powodu szalejącej pandemii koronawirusa. W 2021 odbyły się wirtualne targi, ale rok później znowu zostały odwołane. Rzekomo po to, by skupić się na odświeżeniu formuł imprezy. Jednak ostatecznie wyszło na to, że i 2023 obędzie się bez targow E3.

To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w organizację tego wydarzenia, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby gotowych grywalnych wersji demonstracyjnych, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na targach E3 tego lata była przeszkodą, której nie były w stanie pokonać. Przepraszamy tych, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, że nie możemy zaprezentować pokazu, na który zasługujecie.

Powyższy cytat to fragment publicznego ogłoszenia, wydanego przez Kyle’a Marsden-Kisha, vice-prezesa Gamingu z ReedPop, organizatorów targów. Jednak z dalszej części wypowiedzi wynika, że ReedPop i ESA będą dalej pracowały nad “przyszłymi wydarzeniami E3”. Może jednak 2024 okaże się rokiem E3?

Nie da się jednak ukryć, że większość wielkich firm od jakiegoś czasu prowadzi własne wydarzenia. Są one skupione tylko i wyłącznie na ich własnych tytułach i produkcjach, co zapewne jest główną przyczyną ich odmowy pojawienia się na E3. Być może to jest koniec jakiejś epoki i wielkie targi otwarte dla publiki zostaną faktycznie wyparte przez wydarzenia online.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top