Ubisoft nie pojawi się na E3 2023. Firma ma plan na własne wydarzenie

Logo firmy Ubisoft

Ubisoft, mimo wcześniejszych potwierdzeń, nie pojawi się na tegorocznych targach E3 w Los Angeles. Firma chce pójść “w innym kierunku” i ma plan na organizację własnego wydarzenia, Ubisoft Forward Live, które ma odbyć się 12 czerwca w Los Angeles. W oświadczeniu dla portalu VGC czytamy:

Chociaż początkowo planowaliśmy oficjalną obecność na E3, podjęliśmy decyzję o innym kierunku i zorganizujemy wydarzenie Ubisoft Forward Live 12 czerwca w Los Angeles. Wkrótce podzielimy się szczegółami z naszymi graczami

Los Angeles - miejsce w którym odbywają się targi E3

Przygotowania E3

Targi mają odbyć się w dniach 13-16 czerwca w Los Angeles. E3 to nadal duże branżowe wydarzenie, jednak niestety, coraz więcej dużych firm wycofuje swój udział. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, powrót do stanu sprzed tych wydarzeń może być problematyczny. Oznacza to, że zainteresowanie może być znacznie mniejsze niż wcześniej, ale mimo wszystko organizatorzy z ReedPop przygotowują event pełni entuzjazmu. Dla The Verge, Lance Fensterman z ReedPop mówi:

E3 przyspiesza i jesteśmy zadowoleni z postępu i zaangażowania społeczności. Potwierdziliśmy naszych wystawców i z niecierpliwością oczekujemy na więcej informacji, gdy szczegóły zostaną ustalone i uczestnicy przygotują swoje własne plany

Nie tylko Ubisoft – E3 traci wielkich graczy

Sony nie uczestniczy w E3 od wielu lat, a ostatnio dołączyło do nich Nintendo i Microsoft. Ubisoft będzie więc kolejną dużą firmą, która rezygnuje z targów. Każda z korporacji ma swoje wydarzenia, takie jak State of Play od Sony czy Nintendo Direct, które również przyciągają graczy i pozwalają na dzielenie się z nimi nowościami. Liczymy na to, że nowe wydarzenie od francuskiego producenta gier pokaże nową jakość i zaprezentuje ciekawe tytuły. Być może zobaczymy materiały z takich gier jak Assassin’s Creed Mirage lub Avatar: Frontiers Of Pandora.

Assassin's Creed Mirage - grafika z gry Ubisoft

Sonata - Avatar
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top