Expedition Endzone – grywalny audiobook

Expedition Endzone

Uwielbiam gry wideo. Świetnie bawię się przy niemal każdym gatunku. Towarzyszą mi prawie od samego początku mojego życia. Jednak o czymś takim, jak Expedition Endzone jeszcze nie słyszałem.

Dla odrobiny kontekstu: Endzone – A World Apart to tytuł, w którym budujemy miasta w postapokaliptycznym świecie. Naszymi przeciwnikami nie są zombie czy radioaktywne ghoule, ale burze piaskowe, toksyczny deszcz czy susza. Musimy rozważnie zarządzać surowcami, stawiać budynki i dbać o mieszkańców.

Wyobraźcie sobie teraz produkcję tego typu, ale w formie… audiobooka. Nie, nie chodzi o powieść, której akcja dzieje się w świecie gry. Jasne, książki w stylu “wybierz swoją przygodę” to nic nowego, ale Expedition Endzone to grywalny, interaktywny audiobook. Brzmi niesamowicie!

Wydawca Assemble Entertainment oraz twórcy z Gently Mad Studios połączyli siły z ekipą Ear Reality. Dzięki temu mając do dyspozycji Alexę od Amazonu, Discorda czy nawet zwykłą przeglądarkę możemy wziąć udział w dwóch znanych z pełnej wersji ekspedycjach!

Rzecz jasna, mechaniki tego dzieła zostały odpowiednio zmodyfikowane pod nowy format gry. Według deklaracji twóców gra powinna być angażująca nie tylko dla starych wyjadaczy i fanów oryginału, ale także dla zupełnie nowych graczy.

Jak zacząć grać?

Wygląda na to, że tytuł można odpalić całkowicie za darmo. Wprawdzie przygoda nie jest zbyt długa (według informacji z wersji przeglądarkowej niespełna pół godziny zabawy) i wymaga dobrej znajomości języka angielskiego, ale w ramach ciekawostki warto dać jej szansę. Może to być dobry sposób na sprawdzenie, czy klimat oryginalnej gry będzie nam odpowiadał. A jeżeli jesteście również fanami audiobooków, cóż… nie widzę powodu, żeby nie dać Expedition Endzone szansy.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top