Fallout: New Vegas – Lista najpotrzebniejszych modów do gry

Kadr z gry Fallout: New Vegas oraz informacja o modyfikacjach w grze.

Witajcie kurierzy! Fallout: New Vegas to bez dwóch zdań jedna z najlepszych odsłon serii. Dzięki serialowi od Amazona więcej osób postanowiło wyruszyć na pustkowia Mojave w poszukiwaniu swojego niedoszłego zabójcy. Niestety czasami na naszej drodze może stanąć większe niebezpieczeństwo niż promieniowanie czy bandyci. Dlatego przedstawiam wam listę najważniejszych (według mnie) modów, jakie powinniście zainstalować przed ogrywaniem tego tytułu!

Fallout: New Vegas – lista istotnych modyfikacji

Przed pobraniem jakiejkolwiek modyfikacji warto się upewnić, czy takowe nie zawierają niebezpiecznych plików – zawsze, w miarę możliwości, zweryfikujcie autora oraz udostępnione przez niego dzieło. Można to zrobić, czytając posty dotyczące moda lub przez samą wyszukiwarkę. Od siebie dodam, że zawsze wybierałem serwis nexus mods i nigdy się nie zawiodłem. Ostrożności jednak nigdy za wiele.

Do instalacji modów polecam aplikację Vortex Mods Manager, która jest darmowa, dość prosta w obsłudze i otrzymuje regularne aktualizacje.

Spis treści:

NVAC – New Vegas Anti Crash

Link do modyfikacji

Fallout: New Vegas informacja o wyłączeniu się aplikacji w formie zabawnego mema z okładką do gry ze wklejonym vault boyem udającym martwego

Opis: Mod poprawiający ogólną wydajność gry, jak sama nazwa wskazuje, niweluje on największą bolączkę tytułu, częste zamykanie się aplikacji. Niestety, nie jest to 100% remedium na ten problem, ale zdecydowanie poprawia komfort gry.

Wymagania: Brak.

Sprint Mod

Link do modyfikacji

Sprint mod do Fallout: New Vegas. Kadr z Vault boyem, który ściga się ze Szponem Śmierci na pustkowiach.

Opis: Mod sprawia, że poruszanie się po Pustkowiach Mojave nie wydaje się już być powolne i męczące. Zdecydowanie polecam ten mod dla każdego, kto będzie chciał przeczesać całą mapę w Fallout: New Vegas.

Wymagania: Brak.

Fallout Character Overhaul

Link do modyfikacji

Twarze przed i po użyciu modu poprawiający wygląd postaci w grze.

Opis: FCO jest modem podbijającym wygląd postaci w Fallout New Vegas. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest stworzyć ładniejszą postać, a także sprawić, że wszystkie postacie w Falloucie będą wyglądać o wiele bardziej wiarygodnie i realistycznie. Poza tym dodaje rasy dla niektórych NPC, aby uczynić ich wyjątkowymi, a także dodaje o wiele więcej ras do wyboru podczas tworzenia postaci.

Wymagania: Brak.

Wasteland Flora and Terrain Overhaul

Link do modyfikacji

Modyfikacja zmieniająca roślinność w grze. Na kadrze obraz przed i po modyfikacji.

Opis: Zdecydowanie ładniejsza roślinność, gęstsza i w wyższej rozdzielczości.

Wymagania: Brak.

FNV Realistic Wasteland Lighting

Link do modyfikacji

Strip w Nowym Vegas

Opis: Ten mod sprawi, że zjawiska pogodowe będą zdecydowanie ładniejsze. Ponadto oświetlenie, gwiazdy, księżyc, chmury, wszystko to zostało zdecydowanie poprawione.

Wymagania: Brak.

MTUI

Link do modyfikacji

Kadr, w którym pokazana jest równica w wielkości menu przed i po modyfikacji

Opis: Mod powiększający interfejs użytkownika, sprawiający, że jest on wygodniejszy do użytkowania.

Wymagania: Brak.

New Vegas Landscape Overhaul Remastered

Link do modyfikacji

Pokaz lepszych tekstur w Fallout: New Vegas

Opis: Mod całkowicie zmienia krajobraz, podbijając jego rozdzielczość i zmienia tekstury terenu. Budynki są zdecydowanie wyraźniejsze, a podróżowanie nigdy nie było tak piękne.

Wymagania: Brak.

Mobile Pip-Boy Light – NVSE

Link do modyfikacji

Postać w nocy z bronią w ręku obok budynku

Opis: Modyfikacja zmieniająca animację Pip Boya tak by oddawał światło w kierunku, którym jest skierowana dłoń.

Wymagania: Działa jedynie z Fallout: New Vegas Ultimate Edition.

A World Of Pain

Link do modyfikacji

Baner przedstawiający modyfikację do Fallout World of Pain

Opis: Modyfikacja dodaje około 170 nowych i intensywnych lokacji na pustkowiach wypełnionych wrogami i łupami. Mod ten jest pełen nowych zadań, NPC-ów z dialogami, sprzedawców i potężnych wrogów.

Wymagania: Brak.

Imperium Radio – Legion Radio Station

Link do modyfikacji

Logo rozgłośni radiowej Imperium Radio

Opis: Dodaje całkiem nowe radio głoszące wiadomości wprost z frakcji Legion Cezara. Poza tym dostajemy do dyspozycji nową lokację z rozgłośnią radiową.

Wymagania: Brak.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Marcin Ćwiek
Imperator krainy jeży, pasjonat ciężkiej muzyki, gracz i obieżyświat. Cześć! Mam na imię Marcin i uwielbiam grać oraz gotować, podróżować, aktywnie spędzać czas z moją kochaną rodzinką. Za dnia jestem ojcem oraz menadżerem hostelu w centrum Gdańska, w nocy zaś zakładam kocyk i ratuję wirtualne światy 😄 Gram na wszystkim i nie lubię wojen konsolowych!
Scroll to top