Fortnite Do Sześcianu — największe zmiany w sezonie ósmym

Fortnite Cubed — postacie z przepustki

Fortnite do Sześcianu — sezon ósmy aktu drugiego — ruszył pełną parą. Kilkanaście dni temu nastąpił atak na Statek Matkę i inwazja obcych została zażegnana. Oczywiście, jak każde większe wydarzenie, Operacja Niebiański Ogień odbiła się na mapie oraz uczestnikach pętli. Podczas brawurowej akcji transporter kosmitów został wysadzony, a my odkryliśmy, co takiego kryje się na pokładzie.

Następstwo Niebiańskiego Ognia

Okazało się, że Kostka Kevin, która nawiedziła wyspę po raz pierwszy w sezonie piątym aktu pierwszego, nie jest jedyną. Na Statku Matce ukazały się dziesiątki podobnych. Podczas wielkiej eksplozji, która rozerwała pojazd na kawałki, kilka z nich wylądowało na wyspie. Podobnie zresztą skończyły szczątki statku. Tam, gdzie kawałki uderzyły o ziemię, pojawiły się dziwne tunele grawitacyjne, dzięki którym można szybko przemieszczać się pomiędzy lokacjami.

Fortnite Sześciany

Ubocze

Pojawienie się kostek spowodowało również dziwne anomalie. Po podejściu do jednej z nich otwierają się wrota do Ubocza, gdzie świat rządzi się innymi prawami. Nie można tam stawiać budowli, a grawitacja pozwala nam skakać na kilka metrów w górę. Jednocześnie cały czas pojawiają się tam fale przeciwników nowego typu. Po pokonaniu kilku fal potworów sześcianu możemy zdobyć dwie specjalne bronie — karabin oraz minigun.

Rifle and Minigun

Super Skórka

Kolejny fajny dodatek nie ma nic wspólnego z fabularnymi zdarzeniami. Do Karnetu Bojowego w tym sezonie dołączyła Rysunkowa Ryba. Jeżeli wystawimy ją jako naszego awatara mamy możliwość zbierania słoików z farbami. Po zebraniu trzech tego samego koloru odblokowujemy możliwość zmiany barwy rybnej skórki. Dodatkowo w skrzynkach można znaleźć tęczowe krople. Te z kolei pozwalają na odblokowanie zestawów kolorystycznych innych postaci ze świata Fortnite. Możliwości jest naprawdę sporo, więc każdy znajdzie kombinację, która mu pasuje.

Toona Fish skin

Wysiłek Wojenny

Aby pozbyć się potworów sześcianu na dobre, J. B. Chimpanski umieścił w strategicznych miejscach specjalne place budowy. Po złożeniu w takich miejscach odpowiedniej ilości sztabek złota powstaje specjalna wieżyczka, która może pomóc podczas walk w Uboczu.

Jednak nie jest to jedyny sposób, w jaki uczłowieczony szympans planuje walczyć. Raz na kilka tygodni uczestnicy pętli będą mogli wybrać jeden z dwóch przedmiotów, który pojawi się w grze. Czasem będą to dobrze nam znane zabawki. Czasem zobaczymy coś zupełnie nowego.

Fortnite  Wysiłek Wojenny

Nieurodzaj Doświadczenia

Ostatnią najważniejszą zmianą, która wpadła mi w oko to podejście do Punktów Doświadczenia. Do tej pory każdy mógł zdobywać cenne punkty, wykonując kolejne poziomy wyzwań. Polegało to najczęściej na wykonywaniu tej samej czynności kilkaset razy. Rozpalaj ogniska czy zniszcz drzewa to tylko kilka przykładów. Dodatkowo można było robić zadania dzienne. Nie dawały one dużej ilości punktów, ale można je było wykonywać podczas każdej gry.

Teraz jesteśmy ograniczeni, ponieważ zadania dzienne czy tygodniowe możemy wykonać tylko raz w danym okresie. Mamy co prawda karty perforowane, ale one też pozwalają nam zdobyć tylko ograniczoną liczbę doświadczenia.

Doprowadziło to do tego, że gracze, zamiast uczestniczyć w trybie Battle Royale, podłączali się do trybu Oszusta. Tam, nawet będąc nieaktywnym, można było bardzo szybko nabić sobie poziomy Karnetu Bojowego. Epic szybko zareagował i obniżył ilość punktów przyznawaną za jedną rozgrywkę. Jednocześnie obiecał przyjrzeć się całej sytuacji.

Fortnite do Sześcianu

Nie licząc wpadki z doświadczeniem, najnowszy sezon Fortnite do Sześcianu zapowiada się naprawdę dobrze. Ciekaw jestem bardzo, czym twórcy planują nas jeszcze zaskoczyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Według głównego menu gry kolejny sezon zacznie się 5 grudnia, więc czasu na odblokowanie wszystkich nagród w Karnecie Bojowym zostało jeszcze sporo. Do zobaczenia na wyspie.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top