Poznaliśmy zmiany związane z reworkiem Sombry oraz Bastiona w Overwatch 2

OV2

Kilka dni temu informowaliśmy Was o nadchodzących zmianach w dwóch popularnych lub tez znienawidzonych postaciach Overwatch. Wszystkie informacje poznaliśmy podczas preshow do finałów Overwatch league, w którym mierzyli się Shanghai Dragons vs Altanta Reign (4:0). Postaram się Wam pokrótce przedstawić najważniejsze zmiany, zaczynając od pewnej hackerki w Overwatch 2.

Overwatch Sombra

Sombra

Dotychczas posiadała ona następujące umiejętności: hackowanie, translokator, niewidzialność, impuls EMP. Wszystkie te atrybuty poza EMP/hackowaniem zostały znerfione lub tez zbuffowane. Jeśli chodzi jednak o te dwie cechy, to zostały one całkowicie przemodelowane.

Hackowanie:

 • Czas odnowienia zmniejszony z 8 do 3 sekund
 • Czas trwania wydłużony do 8 sekund
 • Czas trwania blokady umiejętności skrócony z 5 sekund do 1 sekundy
 • Teraz zhakowani przeciwnicy są ujawniani drużynie Sombry przez ściany przez 8 sekund (coś jak efekt ulta Wdowy)
 • Czas działania Health Pack Hack skrócony z 60 do 30 sekund

EMP:

 • Usunięty efekt: nie zadaje już żadnych dodatkowych obrażeń od tarcz
 • Efekt dodany: zadaje 40% aktualnych punktów zdrowia przeciwnika

Pozostałe zmiany, o których pisałem wcześniej, możecie przeczytać poniżej.

OW - Sombra

Kolejną postacią, którą czekają ogromne zmiany, jest nemezis wszystkich tych którzy pamiętają taktykę na payload zwaną statkiem. Tak więc oto i on!

Overwatch Bastion

Bastion

Dotychczas posiadał on możliwość zamiany w stacjonarną wieżyczkę, naprawę (zostanie usunięte) a jako ostateczną swoją umiejętność zamieniał się w czołg. Podobnie jak w przypadku hackerki, część zmian jest czysto tuningowa, zatem przejdę do omówienia najważniejszych.

Opcja zwiadowcy. Dotychczas posiadała ona jedynie karabinek szturmowy, w nadchodzącym Overwatch 2, Bastion będzie również uzbrojony w granaty taktyczne, których efekty możecie przeczytać poniżej:

 • Bastion wystrzeliwuje taktyczny granat, który po krótkim czasie detonuje i odrzuca przeciwników, w których uderzy.
 • Granaty odbijają się od ścian, ale przyklejają się do wrogów i podłóg
 • Granaty wybuchają krótko po tym, jak przykleją się do przeciwnika lub podłogi.

Tryb wartownika również został zmieniony, Do tej pory w tym trybie był on stacjonarny, zadając tym samym ogromne obrażenia z miniguna. Tym razem jednak kosztem usunięcia samoistnej naprawy, deweloperzy zdecydowali się dać Bastionowi mobilność. Żeby jednak nie było za łatwo, szybkość poruszania się bohatera zostaje zredukowana.

Umiejętność ostateczna (ulti), została całkowicie zmieniona. Dotychczas nasz bohater zamieniał się w mini czołg, który szerzył spustoszenie wśród przeciwników. W Overwatch 2 zamiast tego zamienimy się w artylerię o następujących właściwościach:

 • W trybie artyleryjskim Bastion patrzy na ziemię i uwalnia potężny atak artyleryjski dalekiego zasięgu.
 • Ręcznie wyceluj w trzy różne miejsca, aby uderzyć w dowolne miejsce na mapie

Pozostałe zmiany ponownie możecie przeczytać poniżej.

OW Bastion

Zmiany te wydają się na papierze być tym, czego mogą oczekiwać gracze, natomiast jak to wyjdzie w praktyce, przekonamy się dopiero w Overwatch 2. Poniżej możecie obejrzeć wielki finał ligi Overwatch.

Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.
Scroll to top