Fortnite łatka 19.30 – ta o skarbach i sterowaniu

Fortnite

Fortnite znowu dostarcza mnóstwo nowości, a ja, jak i kilkanaście dni temu, próbuje nadrobić zaległości. Od ostatniego wpisu, zdążyło pojawić się w nim nowe wydarzenie, żyroskopowe celowanie, nowy pakiet zadań oraz kilka drobniejszych usprawnień. Pozwoliłem więc sobie napisać kilka słów na każdy z tych tematów. Pamiętajcie też, że nie opisuję tu zawsze wszystkich szczegółów, aby pozostawić Wam trochę tajemnic do odkrycia.

Fortnite

Fortnite – Próby Kamiennego Serca

Niedawno były Walentynki, więc i w Fortnite nie mogło zabraknąć czegoś związanego z tym Świętem. Od 14 do 21 lutego (do godziny 5:59) można wziąć udział w Próbach Kamiennego Serca. Po zalogowaniu się na specjalnej stronie, dostępnej pod tym adresem, możemy spróbować zdobyć trzy przedmioty specjalne. Aby tego dokonać, wystarczy zająć co najmniej dziesiąte miejsce podczas rozgrywek solo lub w drużynie w trybie Battle Royale. Do odblokowania wszystkich kosmetyków potrzebnych jest jedenaście odznak. Co oznacza, że miejsce w pierwszej dziesiątce musimy wywalczyć dwadzieścia dwa razy, ponieważ jedną odznakę dostajemy dopiero po dwóch sukcesach. Żałuję, że piszę o tym tak późno, bo do zakończenia wydarzenia zostało naprawdę niewiele. Na szczęście jest weekend, więc może jeszcze zdążycie zdobyć wszystkie dostępne nagrody. Trzymam mocno kciuki.

Żyroskop i Flick Stick

Osobiście jestem zwolennikiem klasycznego sterowania. Na szczęście Epic nie myśli tak jak ja i postanowił trochę zamieszać w tej kwestii. Nie dość, że rozwinął opcje kontrolowania swojej postaci padami, które mają wbudowany żyroskop, to jeszcze dodał opcję Flick Stick. W związku z tym, że sam nie używam tych funkcji, ciężko jest mi napisać coś więcej. Właśnie dlatego zainteresowanych tematem odsyłam do oficjalnego wpisu na Fortnitowym blogu.

Zadania Awansu Monarchini

Monarchinia to skórka, którą nabyć można tylko w nowym typie pakietu. Kosztujący 1200 V-Dolców zestaw zawiera strój oraz tygodniowe zadania, po których wykonaniu odblokowujemy dodatkowe przedmioty oraz styl. Dzięki temu możemy zwiększyć również swój Karnet Bojowy o 28 poziomów. Więcej szczegółów oraz obszerne FAQ można przeczytać pod tym adresem.

Małe udogodnienia w Fortnite

Niewielkim zmianom uległ także sposób, w jaki grę uruchamiamy. Teraz pierwszym ekranem, który widzimy po zalogowaniu, jest ekran główny. Opcje wyboru Ratowania Świata oraz Trybu Kreatywnego zostały umieszczone w odpowiednich zakładkach w menu wyboru rodzaju rozgrywki. Jednak moim ulubionym udogodnieniem jest dodanie przycisku, który magicznie odznacza wszystkie nowo zdobyte przedmioty. Do tej pory wszystko trzeba było odznaczać pojedynczo. Niby mała rzecz, a cieszy.

Nathan i Chloe

Na zakończenie wspomnę jeszcze, że do niesamowicie ogromnego wachlarzu skórek Fortnite dołączyli Nathan Drake oraz Chloe Frazer. Obie te postacie są dobrze znane fanom serii Uncharted. Każdy ze strojów ma dwa style — jeden wzoruje się na najnowszej części serii Uncharted 4: Kres Złodzieja, a drugi na filmie, który w ten weekend pojawił się na ekranach naszych kin. Aby uczcić pojawienie się dwójki archeologów, Epic postanowił zafundować nam polowanie na skarby. Po wyspie rozsypane są mapy, które doprowadzą nas do przysłowiowego znaku X. Gdy już takie miejsce znajdziemy, wystarczy wyjąć kilof, odkopać znalezisko i cieszyć się z łupu.

Avatar photo
Gram w gry odkąd pamiętam. Jako mały brzdąc właziłem na stołek, żeby pograć na automatach w salonie dziadka. Teraz rozsiadam się wygodnie w zaciszu własnego domu i z padem w rękach oddaję się swojemu ulubionemu hobby. Zawsze chciałem dzielić się swoimi wrażeniami ze wspaniałego świata wirtualnej rozrywki. Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top