Górnicze przygody w Lumencraft & B.I.O.T.A.

B.I.O.T.A - grafika promocyjna

Nawet gdy weekend w pełni trwa, nowe gry nie pozwalają o sobie zapomnieć. Choć Barbórka dawno za nami, dziś kącik gier o motywach górniczych. Czy uda się wykopać jakieś diamenty?

B.I.O.T.A.

– data premiery: 12 kwietnia 2022
– platformy: Steam/GOG

Nie ma co ukrywać, B.I.O.T.A imponuje przede wszystkim swoją stylistyką. Ta szybka platformówka z elementami metroidvanii, szybko złapie serca wszystkich tych, którzy spędzili godziny przy klasycznym Gameboyu. Podobnie jak Downwell, tytuł zaoferuje aż 54 czterokolorowych palet, dzięki którym B.I.O.T.A nabierze zupełnie nowych barw.

W tej pozycji, zagramy aż 8 różnymi bohaterami. Naszym celem jest eliminacja wielkiej fali obcych, która osadziła się w jednej z kolonii górniczych. Tytuł łączy naprawdę klasyczną rozgrywkę, z mnóstwem nowoczesnych rozwiązań – m.in wsparcie kontrolerów, obsługa szybkiego zapisu.

Lumencraft

– data premiery: 13 kwietnia 2022 (Wczesny Dostęp)
– platformy: Steam/GOG

Nie ma nadziei, kiedy ludzkość walczy o tak podstawowe źródło energii jak światło. Lumen jest ostatnim, tajemniczym minerałem, mogącym odmienić losy naszego gatunku. Trzeba go więc wydobyć, i to jak najszybciej. Tylko właśnie, łatwo to powiedzieć – zdecydowanie trudniej zrobić.

Lumencraft to obronna produkcja typu survival. Obserwując wydarzenia z góry, musimy bronić podziemnej bazy za pomocą wieżyczek obronnych. Poprzez zdobywaną technologię, bazę można rozwijać i skuteczniej bronić w następujących starciach. Zwłaszcza, iż walki przypominają mocno o gatunku twin-stick shooter.

Tytuł może się pochwalić niezwykle satysfakcjonującą mechaniką przekopu. Zdobywanie Lumenu może więc być relaksujące, pomimo fatalnej sytuacji bohaterów gry. Dlatego im więcej surowca, tym większa szansa na przetrwanie!

Avatar photo
Moim marzeniem zawsze było mówić i pisać o grach. Z zazdrością patrzyłem na redaktorów wielkich gazet oraz Hypera, dlatego teraz robię wszystko by być jak moi idole. Choć moim konikiem są wyścigi i platformówki, staram się coraz częściej wychodzić z giereczkowej strefy komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top