GTA VI – głośny wyciek okazuje się być prawdziwy

GTA 6

Niedawno w Internecie pojawił się bardzo głośny przeciek. Pojawiła się niemal godzina nagrań z wczesnej wersji GTA VI, a także podobno kod źródłowy samej gry. To koszmar dla twórców nadchodzącego tytułu.

Oczywiście, jak zawsze w takim przypadku, pojawiły się wątpliwości, czy to prawdziwy wyciek, a może tylko prowokacja. Jednak Jason Schreier, dziennikarz znany z rzetelności i wiarygodności, potwierdził autentyczność materiałów.

(…) potwierdziłem ze źródłami z Rockstara, że ten masywny wyciek z GTA VI jest faktycznie prawdziwy. To jeden z największych wycieków w historii gier wideo i koszmar dla Rockstara.

– napisał na Twitterze.

Dalej tłumaczy, że to zdecydowanie spowoduje problemy w pracy nad grą. Dodatkowo zgaduje, że może to prowadzić do ograniczeń swobody twórców, którzy mogli pracować zdalnie. Jednak ciężko przewidzieć dalsze reperkusje, które mogą z tej sytuacji wyniknąć.

Jego potwierdzenie zdaje się także popierać zachowanie Take Two, wydawcy gier Rockstar, które od rana wymusiło usunięcie szeregu materiałów z różnych kanałów na YouTube.

Co z przyszłością GTA VI?

Co to natomiast oznacza dla nas, szarych graczy? Przede wszystkim wygląda na to, że na premierę musimy jeszcze długo poczekać. Surowy wygląd samej gry mocno wskazuje na dość wczesny etap prac. Nie ma się też co za bardzo przywiązywać do samych treści, które widać na nagraniach, gdyż do momentu wydania GTA 6 jeszcze bardzo wiele zawartości się zmieni.

Miejmy nadzieję, że ta afera nie wpłynie negatywnie na jakość samej gry.

Oficjalne oświadczenie

Przed chwilą na Twitterze pojawiło się oficjalne oświadczenie Rockstar Games.

Niedawno padliśmy ofiarą włamania do sieci, w którym nieautoryzowana strona trzecia w sposób nielegalny weszła w posiadanie tajnych nformacji z naszych systemów, wliczając w to nagrania z wczesnego etapu prac kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto. W tym momencie nie przewidujemy problemów dla naszych już działających projektów ani długofalowych efektów na produkty, nad którymi teraz pracujemy.

Jesteśmy ogromnie zawiedzeni, że szczegóły naszej następnej gry zostały Wam przedstawione w taki sposób. Nasza praca nad kolejnym Grand Theft Auto będzie kontynuowana zgodnie z planami i nadal pozostajemy oddani temu, by dostarczyć to doświadczenie Wam, naszym graczom, które przekroczy Wasze oczekiwania. Niebawem poinformujemy wszystkich i przedstawimy projekt w odpowiedni sposób gdy będzie już gotowy. Chcemy podziękować wszystkim za ich nieprzerwane wsparcie w tej sytuacji. – zespół Rockstar Games

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top