Helldivers II – wysoka liczba graczy… i błędów.

Grafika główna Helldivers 2

Wczoraj swoją premierę miało Helldivers II, trzecioosobowa strzelanka od Arrowhead Game Studios, wydana jednocześnie na PC i PlayStation 5. To o tyle nietypowa sytuacja, że gra jest wydawana przez PlayStation, które jak dotąd zwykle nie wydawało swoich gier równocześnie z pecetami. Debiut tytułu jest jednak mocno nierówny.

Premiera Helldivers II – Sony ma się z czego cieszyć, gracze już mniej

Choć nie znamy statystyk z konsoli, można sprawdzić poprzez SteamDB, że Helldivers II to najlepszy debiut gry Sony na platformie Valve. Dotychczas najlepszy wynik uzyskał God of War, przyciągając ponad 73 tysiące graczy. Produkcja Arrowhead Studios przyciągnęła ponad 81 tysięcy. Taki wynik zapewne jest mile widziany przez wydawcę. Jest to o tyle bardziej imponujące, że gra zadebiutowała jednocześnie na PlayStation 5. Nie jest to jednak pierwsza w historii równoczesna premiera gry od Sony. W 2020 roku Predator: Hunting Grounds również zadebiutowało na PS4 i PC tego samego dnia.

Tytuł także obecnie wspiął się na pierwszą pozycję najlepiej sprzedających się gier Steama pod względem generowanego przychodu. Co ciekawe, udało się mu przeskoczyć takie tytuły, jak CS2 czy bijące rekord za rekordem Palworld. Duża popularność tytułu połączona z jego niższą, niż standardową ceną 169 złotych na premierę na pewno ma na to ogromny wpływ.

Niestety, premiera produkcji nie jest aż tak pozytywnym doświadczeniem dla samych graczy. Helldivers II bowiem boryka się z problemami sieciowymi, a także niestabilnym działaniem na pecetach. Z tego powodu na Steam gra ma ocenę „Mieszane”, z czego tylko 69% jest pozytywnych. Gracze wytykają właśnie problemy z działaniem, liczne błędy i wyrzucenia do pulpitu. Krytykują także battle pass w grze, która, choć nie ma trybu Player vs Player, obrywa oskarżeniami o Pay To Win. W przepustce bowiem, poza elementami kosmetycznymi, można otrzymać faktyczne przedmioty do wykorzystania w grze, w tym broń.

Alex Bolle, główny producent gry, odpowiada na zarzuty graczy i przeprasza za stan techniczny produkcji. „Robimy co w naszej mocy, aby naprawić problemy, z którymi ludzie się borykają. […] Mam nadzieję, że odzyskamy wasze zaufanie, jak tylko uda nam się naprawić błędy”. W międzyczasie gra zdążyła otrzymać już łatkę, która poprawiła część błędów. „Wiemy, że jest więcej do zrobienia i pracujemy nad tym”, powiedział reżyser gry Mikael Eriksson.

W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się recenzji Helldivers II na łamach bloga Pograne.eu. Recenzowana przez nas wersja gry dotyczy jednak wersji na konsolę PlayStation 5.


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top