Kim są członkowie Suicide Squad

Suicide Squad

Suicide Squad: Kill The Justice League od Rocksteady ostatecznie okazało się nie aż tak złe, jak niektórym mogło się wydawać. Z tej okazji chciałbym wam przybliżyć sylwetki tytułowego Legionu Samobójców, czy może bardziej profesjonalnie Task Force X. Historia tego zespołu antybohaterów jest dość skomplikowana. Zawiera ona masę bohaterów, o których wydaje się, że nawet samo DC zapomniało. Postaram się jednak wam to wszystko przybliżyć w miarę przystępnej formie, skupiając się na najważniejszych informacjach.

Origin

Pierwszy komiks o składzie samobójców powstał w 1959 roku. Był to jednak zupełnie inny zespół, który powstrzymywał zagrożenia pogodowe, różne potwory czy dinozaury. Tak to wyglądało w tzw. srebrnej erze komiksów, czyli mniej więcej od połowy lat 50. do roku 1970. Dowódcą oddziału był wtedy Rick Flag Jr., którego później Amanda Waller zwerbowała do nowego składu.

Na znaną nam wizję zespołu skazańców musieliśmy poczekać do 1986 roku. Wtedy to właśnie zadebiutował Suicide Squad w znanej nam formie przestępców, których kara zostanie zmniejszona, jeśli wykonają misję niemożliwą. W ich głowach zostały umieszczone bomby, na wypadek niesubordynacji, z których pomocą Amanda Waller mogła zdalnie ich wyeliminować. Pierwszym ich zadaniem było powstrzymanie zagrożenia nadesłanego przez Darkseid’a.

Przez całą historię postaci należących do tytułowego zespołu było wiele: Count Vertigo, Bronze Tiger, Enchantress, Bulldozer, Killer Frost, Chemo, El Diablo, Savant, Superboy, Batgirl, a nawet Joker. Nie będę ukrywał, że połowa tych bohaterów jest dla mnie obca. Warto wspomnieć, że Deadshot i Kapitan Boomerang to jedni z najstarszych członków i w zasadzie znajdują się w tym zespole od samego jego początku. Uwielbiana przez większość Harley Quinn pojawiła się dopiero w 2011 roku, przy okazji startu nowej serii komiksów nazwanej Vol. 4. W tym samym czasie pojawił się również King Shark.

Deadshot

Suicide Squad - Deadshot

Deadshot, a tak właściwie Floyd Lawton, to zabójca na zlecenie, który nigdy nie chybia. Posiada niebywałą celność, wynikającą z jego umiejętności, nie z super mocy. Specjalista od posługiwania się wszelkiej maści bronią palną, w szczególności upatrzył sobie karabiny umieszczone na nadgarstkach oraz karabiny snajperskie, jest mistrzem planowania i taktyki. Przez lata jego historia zmieniała się, podobnie jak jego ubiór, metody działania, a nawet kolor skóry. Ważną częścią jego historii jest fakt, że Floyd w młodym wieku zabił swojego brata i okaleczył ojca.

Po tej tragedii przeniósł się do Gotham City, gdzie z początku Deadshot zaczął kreować się na nowego bohatera. Wmówił sobie, że Batman to jego rywal. Wszystko to było przykrywką dla jego przestępczej działalności. Został jednak przejrzany przez Komisarza Gordona oraz Nietoperza i umieszczony w Arkham. Co ciekawe, Batman to jedyna osoba, której Deadshot nie trafił. Dzięki sesjom terapeutycznym wykryto u niego, że pragnie śmierci i wyczekuje momentu, aż ktoś zakończy jego żywot.

Przez lata Floyd przeszedł długą drogę, głównie jako jeden z członków Suicide Squad. Często w tym czasie kłócił się z Kapitanem Boomerangiem. Stał się kimś w rodzaju antybohatera, który zrobi wszystko, aby chronić swoją rodzinę. Posiada syna Edwarda oraz córkę Zoe.

Kapitan Boomerang

Kapitan Boomerang

Digger Harkness wychował się w Australii, gdzie uczył się rzucać bumerangiem, aby zyskać szacunek ojca. Później został promotorem firmy zajmującej się produkcją zabawek, wtedy też stworzył swoją sceniczną personę, którą nazwał-Kapitan Boomerang.

Przeniósł się do Central City, gdzie rozpoczął swoją przestępczą karierę, właśnie jako Kapitan. Wielokrotnie mierzył się z Flashem, którego nawet udało mu się trafić bumerangiem. Po pewnym czasie uwziął się na superbohatera tak mocno, że pragnie jedynie jego śmierci. Nie posiada specjalnych mocy, a w walce posługuje się jedynie zbudowanymi przez siebie bumerangami.

Człowiek chamski i tchórzliwy, dodatkowo uważany za niepoczytalnego. Jeden z mniej skutecznych członków zespołu, który zrobi wszystko, aby uratować swoją skórę. Nie przykłada wagi do misji, zespół nie raz musiał go zmotywować do walki, a podczas akcji zdarzyło mu się przy okazji popełniać inne przestępstwa. Jakby tego było mało, jest też rasistą.

Harley Quinn

Harley Quinn
Harleen Quinzel była psychiatrą Jokera w Azylu Arkham. Lekarka została jednak przez niego zmanipulowana i dostała obsesji na jego punkcie, wierząc, że jest w nim zakochana. Pomogła uciec mu z więzienia i przyjęła swój przestępczy pseudonim. Postać ta po raz pierwszy zadebiutowała w serialu animowanym Batman: The Animated Series, jednak z powodu swojej popularności została przeniesiona na karty komiksów.

Harley nie posiada supermocy, ale jest nieprzewidywalna, posiada ogromną wiedzę z zakresu psychologii i zawsze towarzyszy Jokerowi. Ich relacja jednak można uznać za bardzo burzliwą. Sam Joker przeważnie traktował ją jak przedmiot, nie raz wykorzystując jej syndrom sztokholmski, aby uratować się przed aresztowaniem. W walce posługiwała się z początku charakterystycznym młotem. Posiadała również hieny.

W roku 2011, kiedy pierwszy raz zadebiutowała w Task Force X, jej postać została na nowo zaprojektowana, otrzymała nowy strój i osobowość wzorując się na tej z serii Arkham. Harley stała się bardziej brutalna i psychopatyczna, aby pasować do nieco poważniejszego tonu komiksu.

King Shark

King Shark
Nanaue to syn ludzkiej kobiety i boga rekinów. W zależności od wersji i komiksu jest przedstawiony jako żarłacz biały lub rekin młot. Dzięki swojemu pochodzeniu posiada nadludzką siłę i szybkość, dzięki skrzelom może oddychać pod wodą. Uzbrojony w pazury i mordercze zęby zdolne przebić skórę nawet Supermana. Dodatkowo posiada twardą skórę, która chroni go przed obrażeniami. Potrafi nawet przywoływać do pomocy rekiny, ale w przeciwieństwie do Aquamana, nie może im wydawać rozkazów.

Szalenie niebezpieczny przez swój impulsywny charakter, najpierw działa i myśli i tak jak łowca, kieruje się instynktem. W walce korzysta głównie ze swoich zębów i pazurów. Nie raz mierzył się z Superboyem, aby w końcu zostać przeciwnikiem Aquamana, gdzie próbował budować sobie przestępcze imperium w głębi zatopionego miasta.

Kill The Justice League

Niewątpliwie jest to ciekawa zgraja przestępców, gdzie ich relacje oraz wzajemne docinki mogą być jedną z najmocniejszych elementów gry. Poza komiksami tytułowy Suicide Squad otrzymał dwa filmy aktorskie.

Szczególnie mogę polecić ten drugi, gdzie miejsce reżysera zajął James Gunn, czyli człowiek odpowiedzialny za sukces Strażników Galaktyki. Idealnie znalazł tam upust swojej szalonej wizji, pasującej idealnie do charakterystyki zespołu. Koniecznie dajcie znać, jak grało wam się w growy odpowiednik, bo cały zespół to ciekawa koncepcja.

Avatar photo
Jakub, człowiek, dla którego nigdy nie ma problemu. Próbował już w życiu wszystkiego: aktorstwa, żonglowania, gotowania, pisanie to jego najnowsza pasja, w której ma nadzieje się spełnić. Gra od kiedy pamięta, na początku na komputerze, później głównie na konsolach. Fan nietuzinkowych produkcji z kraju kwitnącej wiśni. Uwielbia wszelkiej maści komiksy o superbohaterach. Zawsze powtarza, że nie liczy klatek woli po prostu grać.
Scroll to top