Twórcy Honkai: Star Rail skorzystali z technologii AI w swojej produkcji

Logo gry Honkai: Star Rail. Na grafice widać postaci z gry.

Technologia AI coraz częściej pojawia się w kontekście tematu tworzenia gier. Jakiś czas temu Ubisoft ogłosił stworzenie programu Ghostwriter, który ma wspomóc proces pisania dialogów w ich produkcjach, co spotkało się z mieszanym odbiorem. Teraz, na portalu IGN, deweloperzy z HoYoverse także przyznają, że skorzystali z pomocy AI przy tworzeniu Honkai: Star Rail.

Jak AI pomogło tworzyć Honkai: Star Rail?

Coraz częściej dyskutuje się o tym, jak w stosowny i etyczny sposób korzystać z technologii AI w branży gier. Choć jest to narzędzie, które może w znacznym stopniu ułatwić twórcom dopracowanie i rozwój produkcji, takie rozwiązanie martwi odbiorców pod wieloma względami. Portal IGN w rozmowie z HoYoverse otrzymał nieco uspokajające informacje na temat wykorzystania technologii AI przez studio: “Nasz zespół poświęca wiele uwagi sztucznej inteligencji, zwłaszcza jej wpływowi na branżę gier. W rzeczywistości zintegrowaliśmy już niektóre najnowsze technologie AI w Honkai: Star Rail. Te techniki zostały zaimplementowane, aby poprawić wygląd twarzy i wzorce zachowań postaci, zwiększając immersyjne wrażenia z gry dzięki ogólnemu, bardziej naturalnemu odwzorowaniu“. Twórcy podkreślają również, że AI nie ma nic wspólnego z pisaniem fabuły w ich najnowszym tytule.

Odkryliśmy również, że obecne zastosowanie AI jest nadal ograniczone. Jest to bardziej technika “wisienki na szczycie”, która dopełnia to, co już mieliśmy, zamiast fundamentalnie rozwiązywać problemy od podstaw. Skupimy się na [konsekwencjach] i rozwoju AI, rozgryzając solidniejszą implementację w przyszłości“. IGN próbowało też dowiedzieć się, jakie są plany studia na przyszłą zawartość Honkai: Star Rail, jednak twórcy nie zdradzili wielu szczegółów mówiąc jedynie, że będzie to tytuł o charakterze długoterminowym z “nieustającym planem i celem“.

Gra jest dostępna od 26 kwietnia 2023 roku na PC i urządzenia mobilne. Wersja na PlayStation 4 i PlayStation 5 jest w trakcie przygotowań.

Grafika z gry Honkai: Star Rail prezentująca cztery postacie

Patalke
Hej! Tu Patalke - miłośniczka gier. Nie zamykam się na żaden gatunek i chętnie poszerzam swoje growe horyzonty. Interesuję się popkulturą, a kiedy mam okazję, staram się powiększać swoją kolekcję płyt z muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top